Evofenedex ziet risico op coronafiles na zomerperiode
DEN HAAG (ANP) - De ondernemersvereniging voor handel en logistiek evofenedex vreest dat na de zomerperiode grote files op de Nederlandse wegen kunnen ontstaan omdat mensen dan weer massaal met de auto naar kantoor of school gaan. Ook kunnen mensen vanwege het coronavirus het openbaar vervoer gaan mijden en vaker kiezen voor de auto. Dit kan het wegtransport schaden, meldt de organisatie.
Evofenedex stelt dat tijdens de coronacrisis de handel en logistiek een belangrijke pijler is gebleken in het op gang houden van Nederland. Door de afname van het autoverkeer op de wegen kon het vrachtverkeer zonder fileschade de bevoorrading van bijvoorbeeld winkels, ziekenhuizen en apotheken verzorgen, zegt de organisatie. Maar nu de coronamaatregelen worden versoepeld worden mensen weer mobieler.
Tijdens de zomerperiode is het historisch gezien altijd rustiger op de weg, maar de organisatie vreest dat vanaf september het risico bestaat dat het wegverkeer nog steviger vast komt te staan dan voorheen. Evofenedex brengt nu dit risico onder de aandacht bij de overheid en haar partners. Vorig jaar zorgde fileschade voor een kostenpost voor het bedrijfsleven van 1,4 miljard euro doordat vrachtwagens door files stilstonden of moesten omrijden.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn dinsdag weer iets opgelopen nadat de prijs van benzine en diesel de afgelopen dagen juist was gedaald. Dat komt omdat olieprijzen stijgen doordat de hoop op een snelle heropening van de Straat van Hormuz langzaam verdwijnt.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Grootaandeelhouder Exor kan het belang in het zorgtechnologiebedrijf verder uitbreiden, na nieuwe afspraken tussen de twee AEX-bedrijven. De investeerder kan het belang in Philips nu vergroten tot maximaal 22 procent. Eerder lag die grens op 20 procent.
51 minuten geledenSARASOTA (ANP/BLOOMBERG) - Het socialemediabedrijf van Donald Trump heeft in het tweede kwartaal een verlies van 238 miljoen dollar geleden. Trump Media & Technology, bekend van berichtenplatform Truth Social, wijt dat vooral aan cryptomunten in zijn bezit die veel minder waard zijn geworden.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Singapore zal dit jaar aanzienlijk sterker groeien dan eerder werd verwacht, geholpen door de AI-boom. Dat verwacht het ministerie van Handel en Industrie van Singapore. De Aziatische stadstaat is een belangrijke exporteur van chips en chipapparatuur voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export is in juni met 3,1 procent toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Volgens voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) exporteerden bedrijven vooral meer aardolieproducten, machines en elektrotechnische apparaten naar het buitenland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in juli gemiddeld 3,2 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers. De inflatie valt iets hoger uit dan de 3,1 procent die bij de eerdere snelle raming werd gemeld. De inflatie liep daarmee nog verder op na de stevige daling in juni tot 2,9 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna alle Nederlandse gemeenten waren bestaande koopwoningen in het tweede kwartaal duurder dan een jaar eerder, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. Landelijk gezien werd voor een koophuis gemiddeld ruim 4 procent meer neergeteld.
3 uur geleden