Everton wint bij debuut trainer Ancelotti
LIVERPOOL (ANP) - Carlo Ancelotti is goed begonnen bij Everton. De Italiaanse trainer zag zijn elftal bij zijn debuut met 1-0 winnen van Burnley. Dominic Calvert-Lewin maakte in de 80e minuut het doelpunt. De spits kopte de bal, na een voorzet vanaf de rechterkant, met een zweefduik fraai achter doelman Nick Pope.
Everton neemt door de winst wat afstand van de onderste plaatsen. De club heeft halverwege het seizoen 22 punten en is daarmee voorlopig dertiende. Doelman Maarten Stekelenburg zat donderdag op de bank bij Everton. Bij Burnley gold hetzelfde voor verdediger Erik Pieters.
Naast Ancelotti maakte ook Mikel Arteta zijn debuut. De Spanjaard werd vorige week aangesteld als nieuwe trainer bij Arsenal. De Londenaren kwamen bij Bournemouth niet verder dan 1-1. Dan Gosling opende voor rust de score voor de thuisploeg. Pierre-Emerick Aubameyang voorkwam na ruim een uur spelen dat Arsenal verloor. Arsenal is elfde, met twee punten voorsprong op Everton.
Aston Villa behaalde een belangrijke overwinning op Norwich City: 1-0. Anwar El Ghazi was basisspeler bij Villa. De oud-Ajacied werd in de blessuretijd van de tweede helft gewisseld. Conor Hourihane zorgde in de 64e minuut voor het doelpunt. Norwich, met doelman Tim Krul, staat laatste met twaalf punten. Watford, dat gelijkspeelde bij Sheffield United (1-1), heeft nu dertien punten. Aston Villa is achttiende met achttien punten.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
17 uur geleden