Everton wint bij debuut trainer Ancelotti
LIVERPOOL (ANP) - Carlo Ancelotti is goed begonnen bij Everton. De Italiaanse trainer zag zijn elftal bij zijn debuut met 1-0 winnen van Burnley. Dominic Calvert-Lewin maakte in de 80e minuut het doelpunt. De spits kopte de bal, na een voorzet vanaf de rechterkant, met een zweefduik fraai achter doelman Nick Pope.
Everton neemt door de winst wat afstand van de onderste plaatsen. De club heeft halverwege het seizoen 22 punten en is daarmee voorlopig dertiende. Doelman Maarten Stekelenburg zat donderdag op de bank bij Everton. Bij Burnley gold hetzelfde voor verdediger Erik Pieters.
Naast Ancelotti maakte ook Mikel Arteta zijn debuut. De Spanjaard werd vorige week aangesteld als nieuwe trainer bij Arsenal. De Londenaren kwamen bij Bournemouth niet verder dan 1-1. Dan Gosling opende voor rust de score voor de thuisploeg. Pierre-Emerick Aubameyang voorkwam na ruim een uur spelen dat Arsenal verloor. Arsenal is elfde, met twee punten voorsprong op Everton.
Aston Villa behaalde een belangrijke overwinning op Norwich City: 1-0. Anwar El Ghazi was basisspeler bij Villa. De oud-Ajacied werd in de blessuretijd van de tweede helft gewisseld. Conor Hourihane zorgde in de 64e minuut voor het doelpunt. Norwich, met doelman Tim Krul, staat laatste met twaalf punten. Watford, dat gelijkspeelde bij Sheffield United (1-1), heeft nu dertien punten. Aston Villa is achttiende met achttien punten.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
14 minuten geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
5 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
18 uur geleden