Everton wint bij debuut trainer Ancelotti
LIVERPOOL (ANP) - Carlo Ancelotti is goed begonnen bij Everton. De Italiaanse trainer zag zijn elftal bij zijn debuut met 1-0 winnen van Burnley. Dominic Calvert-Lewin maakte in de 80e minuut het doelpunt. De spits kopte de bal, na een voorzet vanaf de rechterkant, met een zweefduik fraai achter doelman Nick Pope.
Everton neemt door de winst wat afstand van de onderste plaatsen. De club heeft halverwege het seizoen 22 punten en is daarmee voorlopig dertiende. Doelman Maarten Stekelenburg zat donderdag op de bank bij Everton. Bij Burnley gold hetzelfde voor verdediger Erik Pieters.
Naast Ancelotti maakte ook Mikel Arteta zijn debuut. De Spanjaard werd vorige week aangesteld als nieuwe trainer bij Arsenal. De Londenaren kwamen bij Bournemouth niet verder dan 1-1. Dan Gosling opende voor rust de score voor de thuisploeg. Pierre-Emerick Aubameyang voorkwam na ruim een uur spelen dat Arsenal verloor. Arsenal is elfde, met twee punten voorsprong op Everton.
Aston Villa behaalde een belangrijke overwinning op Norwich City: 1-0. Anwar El Ghazi was basisspeler bij Villa. De oud-Ajacied werd in de blessuretijd van de tweede helft gewisseld. Conor Hourihane zorgde in de 64e minuut voor het doelpunt. Norwich, met doelman Tim Krul, staat laatste met twaalf punten. Watford, dat gelijkspeelde bij Sheffield United (1-1), heeft nu dertien punten. Aston Villa is achttiende met achttien punten.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Frenkie de Jong en Brian Brobbey beginnen met het Nederlands elftal aan de tweede groepswedstrijd op het WK tegen Zweden. De middenvelder van FC Barcelona kwam donderdag op de training hard in botsing met Quinten Timber, die een lichte hersenschudding opliep en ontbreekt in Houston. De Jong had vrijdag ook nog last en trainde niet volledig mee.
5 minuten geledenSANTA CLARA (ANP) - Buitenspeler Arda Güler baalt ervan dat hij met Turkije al na twee wedstrijden is uitgeschakeld op het WK. Turkije verloor in de nacht van vrijdag op zaterdag met 1-0 van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella verloor eerder al van Australië (0-2) en is daardoor met nog één wedstrijd te gaan al uitgeschakeld in groep D.
7 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Turkije heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het San Francisco Bay Area Stadium met 1-0 verloren van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella is daardoor al na twee nederlagen uitgeschakeld in groep D op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Miguel Almirón van Paraguay heeft op het WK voetbal de eerste rode kaart gekregen voor het beledigen van een tegenstander met een hand voor zijn mond. Hij deed dat tegen de Turkse voetballer Mert Müldür. Paraguay stond met 1-0 voor.
10 uur geledenHOUSTON (ANP) - Ronald Koeman heeft alsnog toegegeven dat zijn wissels in het eerste WK-duel van het Nederlandse elftal met Japan niet goed zijn uitgepakt. "De impact van de wissels was niet goed", zei de bondscoach van Oranje op zijn laatste persconferentie voor de tweede wedstrijd op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van zaterdag tegen Zweden in Houston.
10 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Marokko heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag het tweede groepsduel met Schotland met 1-0 gewonnen. Ismael Saibari, die de afgelopen seizoenen bij PSV speelde, maakte in Boston het enige doelpunt van de wedstrijd. Marokko gaat na twee wedstrijden met 4 punten aan de leiding in groep C. Brazilië en Haïti spelen later op de dag in Miami Gardens tegen elkaar.
10 uur geledenHOUSTON (ANP) - Jan Paul van Hecke is met zijn gedachten volledig bij het Nederlands elftal. Dat zei de verdediger vrijdag (plaatselijke tijd) op een persconferentie in Houston in aanloop naar de groepswedstrijd tegen Zweden op het WK.
10 uur geleden