Everton tiende club in Premier League met Amerikaanse eigenaar
LIVERPOOL (ANP) - De Engelse voetbalclub Everton komt in Amerikaanse handen. De Friedkin Group uit Texas heeft een overeenkomst bereikt met de huidige grootaandeelhouder Farhad Moshiri om 94 procent van de aandelen over te nemen. Volgens de BBC is met de overname een bedrag van 400 miljoen pond gemoeid, omgerekend zo'n 485 miljoen euro.
Everton is nu de tiende club uit de Premier League met een Amerikaanse eigenaar, meldt de Britse publieke omroep. De hoogste Engelse profdivisie telt twintig clubs.
De Friedkin Group is ook eigenaar van de Italiaanse club AS Roma. Dan Friedkin, de miljardair die de Amerikaanse investeerdersgroep leidt, is de beoogde voorzitter van Everton, de club uit Liverpool die momenteel zestiende staat in de competitie.
Andere clubs uit de Premier League met een Amerikaanse eigenaar zijn onder meer Arsenal, Aston Villa, Bournemouth, Chelsea. Liverpool en Manchester United.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
59 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
10 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
12 uur geleden