Everton tiende club in Premier League met Amerikaanse eigenaar
LIVERPOOL (ANP) - De Engelse voetbalclub Everton komt in Amerikaanse handen. De Friedkin Group uit Texas heeft een overeenkomst bereikt met de huidige grootaandeelhouder Farhad Moshiri om 94 procent van de aandelen over te nemen. Volgens de BBC is met de overname een bedrag van 400 miljoen pond gemoeid, omgerekend zo'n 485 miljoen euro.
Everton is nu de tiende club uit de Premier League met een Amerikaanse eigenaar, meldt de Britse publieke omroep. De hoogste Engelse profdivisie telt twintig clubs.
De Friedkin Group is ook eigenaar van de Italiaanse club AS Roma. Dan Friedkin, de miljardair die de Amerikaanse investeerdersgroep leidt, is de beoogde voorzitter van Everton, de club uit Liverpool die momenteel zestiende staat in de competitie.
Andere clubs uit de Premier League met een Amerikaanse eigenaar zijn onder meer Arsenal, Aston Villa, Bournemouth, Chelsea. Liverpool en Manchester United.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
10 uur geleden