Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Everton tiende club in Premier League met Amerikaanse eigenaar

Everton tiende club in Premier League met Amerikaanse eigenaar

LIVERPOOL (ANP) - De Engelse voetbalclub Everton komt in Amerikaanse handen. De Friedkin Group uit Texas heeft een overeenkomst bereikt met de huidige grootaandeelhouder Farhad Moshiri om 94 procent van de aandelen over te nemen. Volgens de BBC is met de overname een bedrag van 400 miljoen pond gemoeid, omgerekend zo'n 485 miljoen euro.

Everton is nu de tiende club uit de Premier League met een Amerikaanse eigenaar, meldt de Britse publieke omroep. De hoogste Engelse profdivisie telt twintig clubs.

De Friedkin Group is ook eigenaar van de Italiaanse club AS Roma. Dan Friedkin, de miljardair die de Amerikaanse investeerdersgroep leidt, is de beoogde voorzitter van Everton, de club uit Liverpool die momenteel zestiende staat in de competitie.

Andere clubs uit de Premier League met een Amerikaanse eigenaar zijn onder meer Arsenal, Aston Villa, Bournemouth, Chelsea. Liverpool en Manchester United.

Meer uit Voetbal

Borussia Dortmund verspeelt bij hervatting Bundesliga punten

FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.

4 uur geleden
Ajacied Ávila keert op huurbasis terug naar oude club Rosario

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.

4 uur geleden
Saibari in kwartfinale Afrika Cup trefzeker voor winnend Marokko

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.

4 uur geleden
Ajax verkoopt Taylor voor ruim 16,8 miljoen euro aan Lazio

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.

5 uur geleden
Van Persie 'op één lijn' met leiding Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.

9 uur geleden
Van Persie denkt dat Timber in zomer transfervrij vertrekt

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."

11 uur geleden
Trainer Van Persie ziet Steijn en Read terugkeren bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.

11 uur geleden