Everton bezorgt Liverpool vierde competitienederlaag op rij
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is het winnen verleerd in de Premier League. De regerend kampioen van Engeland leed in de thuiswedstrijd tegen Everton de vierde competitienederlaag op rij (0-2).
Liverpool verloor de afgelopen weken ook van Brighton & Hove Albion (0-1), Manchester City (1-4) en Leicester City (3-1). Het elftal van trainer Jürgen Klopp was dinsdag wel te sterk voor RB Leipzig in de Champions League (0-2).
Liverpool staat zesde in de Premier League, met al 16 punten minder dan Manchester City, de koploper die zondag uit tegen Arsenal speelt. Everton kwam in punten gelijk met Liverpool. De ploeg van trainer Carlo Ancelotti heeft een minder doelsaldo dan de stadgenoot, maar Everton heeft wel een wedstrijd minder gespeeld.
Kansen
Richarlison bracht Everton al in de derde minuut op voorsprong. Gylfi Sigurdsson benutte in de 83e minuut een strafschop, na een overtreding van Trent Alexander-Arnold op Dominic Calvert-Lewin. Everton vierde de eerste zege in de Merseyside-derby na 23 duels met Liverpool zonder overwinning.
Liverpool ging na de snelle openingstreffer van Richarlison op zoek naar de gelijkmaker, maar kreeg niet heel veel kansen. Doelman Jordan Pickford van Everton voorkwam dat Alexander-Arnold en Mohamed Salah scoorden. Everton vierde de eerste uitzege op Liverpool van deze eeuw. De ploeg won op 27 september 1999 voor het laatst van de aartsrivaal op Anfield (0-1). Georginio Wijnaldum speelde de hele wedstrijd voor de 'Reds'.
Het door blessures geplaagde Liverpool zag aanvoerder Jordan Henderson al na een half uur uitvallen. Virgil van Dijk bekeek de Merseyside-derby vanaf de tribune. De aanvoerder van het Nederlands elftal liep in oktober tijdens het uitduel met Everton (2-2) een zware knieblessure op, na een wilde actie van doelman Pickford.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
9 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
10 uur geleden