Everton bezorgt Liverpool vierde competitienederlaag op rij
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is het winnen verleerd in de Premier League. De regerend kampioen van Engeland leed in de thuiswedstrijd tegen Everton de vierde competitienederlaag op rij (0-2).
Liverpool verloor de afgelopen weken ook van Brighton & Hove Albion (0-1), Manchester City (1-4) en Leicester City (3-1). Het elftal van trainer Jürgen Klopp was dinsdag wel te sterk voor RB Leipzig in de Champions League (0-2).
Liverpool staat zesde in de Premier League, met al 16 punten minder dan Manchester City, de koploper die zondag uit tegen Arsenal speelt. Everton kwam in punten gelijk met Liverpool. De ploeg van trainer Carlo Ancelotti heeft een minder doelsaldo dan de stadgenoot, maar Everton heeft wel een wedstrijd minder gespeeld.
Kansen
Richarlison bracht Everton al in de derde minuut op voorsprong. Gylfi Sigurdsson benutte in de 83e minuut een strafschop, na een overtreding van Trent Alexander-Arnold op Dominic Calvert-Lewin. Everton vierde de eerste zege in de Merseyside-derby na 23 duels met Liverpool zonder overwinning.
Liverpool ging na de snelle openingstreffer van Richarlison op zoek naar de gelijkmaker, maar kreeg niet heel veel kansen. Doelman Jordan Pickford van Everton voorkwam dat Alexander-Arnold en Mohamed Salah scoorden. Everton vierde de eerste uitzege op Liverpool van deze eeuw. De ploeg won op 27 september 1999 voor het laatst van de aartsrivaal op Anfield (0-1). Georginio Wijnaldum speelde de hele wedstrijd voor de 'Reds'.
Het door blessures geplaagde Liverpool zag aanvoerder Jordan Henderson al na een half uur uitvallen. Virgil van Dijk bekeek de Merseyside-derby vanaf de tribune. De aanvoerder van het Nederlands elftal liep in oktober tijdens het uitduel met Everton (2-2) een zware knieblessure op, na een wilde actie van doelman Pickford.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
8 uur geleden