Everton bezorgt Liverpool vierde competitienederlaag op rij
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is het winnen verleerd in de Premier League. De regerend kampioen van Engeland leed in de thuiswedstrijd tegen Everton de vierde competitienederlaag op rij (0-2).
Liverpool verloor de afgelopen weken ook van Brighton & Hove Albion (0-1), Manchester City (1-4) en Leicester City (3-1). Het elftal van trainer Jürgen Klopp was dinsdag wel te sterk voor RB Leipzig in de Champions League (0-2).
Liverpool staat zesde in de Premier League, met al 16 punten minder dan Manchester City, de koploper die zondag uit tegen Arsenal speelt. Everton kwam in punten gelijk met Liverpool. De ploeg van trainer Carlo Ancelotti heeft een minder doelsaldo dan de stadgenoot, maar Everton heeft wel een wedstrijd minder gespeeld.
Kansen
Richarlison bracht Everton al in de derde minuut op voorsprong. Gylfi Sigurdsson benutte in de 83e minuut een strafschop, na een overtreding van Trent Alexander-Arnold op Dominic Calvert-Lewin. Everton vierde de eerste zege in de Merseyside-derby na 23 duels met Liverpool zonder overwinning.
Liverpool ging na de snelle openingstreffer van Richarlison op zoek naar de gelijkmaker, maar kreeg niet heel veel kansen. Doelman Jordan Pickford van Everton voorkwam dat Alexander-Arnold en Mohamed Salah scoorden. Everton vierde de eerste uitzege op Liverpool van deze eeuw. De ploeg won op 27 september 1999 voor het laatst van de aartsrivaal op Anfield (0-1). Georginio Wijnaldum speelde de hele wedstrijd voor de 'Reds'.
Het door blessures geplaagde Liverpool zag aanvoerder Jordan Henderson al na een half uur uitvallen. Virgil van Dijk bekeek de Merseyside-derby vanaf de tribune. De aanvoerder van het Nederlands elftal liep in oktober tijdens het uitduel met Everton (2-2) een zware knieblessure op, na een wilde actie van doelman Pickford.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
10 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
11 uur geleden