Everton bevestigt vertrek van Brands als technisch directeur
LIVERPOOL (ANP) - Everton heeft zondagavond bevestigd dat Marcel Brands is opgestapt als technisch directeur van de voetbalclub uit Liverpool. Eerder meldden Engelse media al dat hij zou vertrekken. De 59-jarige Brands werkte sinds 2018 bij Everton. Er zal nu een "strategische evaluatie van de voetbalstructuur" plaatsvinden, aldus een online verklaring van de club uit de Premier League. Op basis van die evaluatie wordt een opvolger gezocht.
Everton is bezig aan een teleurstellend seizoen. De club won pas vier competitieduels en staat op de vijftiende plaats, slechts 5 punten boven de degradatiezone. Everton verloor zes van de laatste zeven wedstrijden in de Premier League. De Spaanse manager Rafael Benitez, die afgelopen zomer naar Goodison Park kwam als opvolger van de Italiaan Carlo Ancelotti, staat daarom onder druk. Het bestuur van Everton spreekt in zijn korte verklaring over het vertrek van Brands op de clubwebsite echter juist nog wel expliciet zijn vertrouwen uit in Benitez.
"Na een gesprek met de voorzitter en mijn medebestuursleden hebben we besloten dat ik mijn functie zal neerleggen", verklaart Brands in een later gepubliceerde verklaring op de website van Everton. "Het heeft enige tijd gekost om tot dit besluit te komen. Het was ook een van de moeilijkste beslissingen in mijn carrière, maar het bestuur en ik waren het erover eens dat er een duidelijk verschil is in visie voor deze prachtige club."
Brands verlengde in april nog zijn contract bij Everton tot de zomer van 2024. De Brabander werkte eerder als technisch directeur bij RKC Waalwijk, AZ en PSV.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
9 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
5 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
8 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
8 uur geleden