Everton bevestigt vertrek van Brands als technisch directeur
LIVERPOOL (ANP) - Everton heeft zondagavond bevestigd dat Marcel Brands is opgestapt als technisch directeur van de voetbalclub uit Liverpool. Eerder meldden Engelse media al dat hij zou vertrekken. De 59-jarige Brands werkte sinds 2018 bij Everton. Er zal nu een "strategische evaluatie van de voetbalstructuur" plaatsvinden, aldus een online verklaring van de club uit de Premier League. Op basis van die evaluatie wordt een opvolger gezocht.
Everton is bezig aan een teleurstellend seizoen. De club won pas vier competitieduels en staat op de vijftiende plaats, slechts 5 punten boven de degradatiezone. Everton verloor zes van de laatste zeven wedstrijden in de Premier League. De Spaanse manager Rafael Benitez, die afgelopen zomer naar Goodison Park kwam als opvolger van de Italiaan Carlo Ancelotti, staat daarom onder druk. Het bestuur van Everton spreekt in zijn korte verklaring over het vertrek van Brands op de clubwebsite echter juist nog wel expliciet zijn vertrouwen uit in Benitez.
"Na een gesprek met de voorzitter en mijn medebestuursleden hebben we besloten dat ik mijn functie zal neerleggen", verklaart Brands in een later gepubliceerde verklaring op de website van Everton. "Het heeft enige tijd gekost om tot dit besluit te komen. Het was ook een van de moeilijkste beslissingen in mijn carrière, maar het bestuur en ik waren het erover eens dat er een duidelijk verschil is in visie voor deze prachtige club."
Brands verlengde in april nog zijn contract bij Everton tot de zomer van 2024. De Brabander werkte eerder als technisch directeur bij RKC Waalwijk, AZ en PSV.
Meer uit Sport
WIJSTER (ANP) - Wielrenster Letizia Borghesi heeft de vierde etappe van de Eneco Tour op haar naam geschreven. De Italiaanse van AG Insurance - Soudal was op de keien naar de top van de VAM-berg de sterkste en bleef Pfeiffer Georgi (Team Picnic PostNL) voor. Lieke Nooijen werd derde en gaat zondag als klassementsleidster de slotetappe in.
2 uur geledenMEULEBEKE (ANP) - Fem van Empel heeft haar rentree in het veldrijden gevierd met de vierde plaats in de Berencross in het Belgische Meulebeke. De 24-jarige drievoudig wereldkampioene was er bijna een jaar lang uit door mentale problemen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Russische turnmannen, uitkomend als World Gymnastics 2, hebben na de tweede van in totaal zes startgroepen (subdivisies) de leiding gepakt in het landenklassement bij de WK turnen in Rotterdam.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen kan zondag op de WK baanwielrennen in Shanghai op jacht naar zijn achtste wereldtitel op de sprint en de 23e in totaal. De vijfvoudig olympisch kampioen bereikte zaterdag de halve finales door in de kwartfinale de Australiër Daniel Barber te verslaan.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is in de halve finales van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld. De als eerste geplaatste Duitser ging in drie sets onderuit tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, de nummer 25 van de plaatsingslijst: 7-5 4-6 3-6.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Hetty van de Wouw heeft op de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Shanghai haar titel op de kilometer tijdrit moeten afstaan. De renster uit Kaatsheuvel reed op de Chinese piste naar het zilver in 1.05,223.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen ligt vooralsnog op koers voor zijn 23e wereldtitel bij het baanwielrennen. De vijfvoudig olympisch kampioen plaatste zich op de wereldkampioenschappen in Shanghai (China) voor de kwartfinales door de Japanner Shinji Nakano te verslaan. De kwartfinales zijn later zaterdag, de halve finales en finale staan voor zondag op het programma.
7 uur geleden