Evergrande kan jaarcijfers niet op tijd presenteren
HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Het noodlijdende Chinese vastgoedbedrijf Evergrande kan de jaarcijfers niet voor 31 maart presenteren, zoals de beursregels van Hongkong voorschrijven. Reden is dat het bedrijf meer tijd nodig heeft om de resultaten op te stellen en te laten goedkeuren.
De accountant die de jaarcijfers controleert heeft veel extra procedures opgelegd aan Evergrande vanwege de "drastische veranderingen" in de tweede helft van het jaar, schrijft het vastgoedconcern in een verklaring. Het bedrijf voegde toe dat het de jaarcijfers "zo snel als praktisch is" zal presenteren nadat de controleprocedures zijn afgerond. Tot die tijd kunnen aandelen Evergrande niet verhandeld worden. De handel werd maandag al stilgelegd.
De Chinese vastgoedsector zit na jaren van ongekende groei, die vooral werd gefinancierd met gigantische schulden, in financiële nood. Grote projectontwikkelaars als Evergrande gaan gebukt onder een enorme schuldenlast en worstelen om deze schulden af te betalen. Evergrande, dat een schuld heeft van omgerekend circa 260 miljard euro, miste in de afgelopen maanden al enkele betalingen aan obligatiehouders. Het bedrijf kondigde eind januari aan binnen zes maanden een reorganisatieplan te presenteren.
Uitdagingen
Ook andere Chinese vastgoedbedrijven met beursnoteringen in Hongkong, zoals Sunac China en Shimao Group, verklaarden dat de publicatie van de cijfers is vertraagd. Deze bedrijven gaven echter de laatste coronagolf in China de schuld van de vertraging en zijn wel van plan om op 31 maart niet-gecontroleerde resultaten bekend te maken. Doordat Sunac en Shimao wel met voorlopige cijfers komen en de vertraging wijten aan coronagerelateerde problemen is de handel in deze aandelen niet stilgelegd.
Sunac liet daarbij alvast weten dat de winst in 2021 naar verwachting met ongeveer 85 procent is gekelderd als gevolg van onder meer de uitdagingen marktomstandigheden in de vastgoedsector in de tweede helft van vorig jaar. Shimao verklaarde dat de gecontroleerde jaarresultaten op of vóór 30 april zullen worden gepubliceerd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koersverliezen gesloten. Bij de bedrijven op Wall Street moest Cisco Systems het ontgelden na bekendmaking van cijfers. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches kwam met tegenvallende verwachtingen voor het lopende kwartaal en dook meer dan 12 procent in het rood.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft bij een nieuwe financieringsronde 30 miljard dollar opgehaald, waarbij de onderneming een waardering werd toegekend van 380 miljard dollar. Dat maakte Anthropic donderdag bekend. Met het geld wil het Amerikaanse bedrijf verdere investeringen doen in de concurrentiestrijd met rivalen als ChatGPT-moeder OpenAI.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.
5 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.
8 uur geleden