
Evenveel pinbetalingen tijdens koopjesdagen als vorig jaar
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal pinbetalingen aan de winkelkassa's van Black Friday tot en met Cyber Monday is dit jaar hetzelfde als vorig jaar, meldt Betaalvereniging Nederland. Dit jaar werden tijdens deze vier dagen naar schatting 66,5 miljoen pinbetalingen verwerkt voor een totaalbedrag van ongeveer 1,86 miljard euro.
Volgens de organisatie lijken webwinkels inmiddels veel meer dan fysieke winkels te profiteren van deze koopjesdagen die uit de Verenigde Staten zijn overgewaaid. Het hoogtepunt in fysieke winkels was afgelopen zaterdag, de dag na Black Friday, met ongeveer 21,1 miljoen pinbetalingen. Op die dag werd 625 miljoen euro omgezet.
Vergeleken met een gewone vrijdag tot en met maandag van begin november lag het aantal pinbetalingen tussen Black Friday en Cyber Monday ruwweg 5 procent hoger. De omzet pakte zo'n 15 procent hoger uit. Vooral fysieke winkels die speelgoed-, hobby of sportartikelen verkopen, deden tijdens de koopjesdagen goede zaken.
iDEAL
De Betaalvereniging ziet ook dat het aantal pinbetalingen in de eerste tien maanden van dit jaar met 7 procent is gestegen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. "Black Friday en Cyber Monday lijken zich over een steeds langere periode uit te smeren", constateert de organisatie.
Ook betaalplatform iDEAL merkt dat er vaker online wordt gewinkeld. Volgens het bedrijf werd er afgelopen vrijdag 7,1 miljoen keer online afgerekend, een nieuw record. Op Cyber Monday ging het om 5,1 miljoen iDEAL-transacties. De toename komt volgens de organisatie mede doordat het aanbod van Black Friday-deals groter is geworden. "Black Friday draait allang niet meer om alleen elektronica. Alles van witgoed en games en video wordt met substantiële kortingen aangeboden."
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo heeft de Deen Jesper Højer tot nieuwe topman benoemd. Hij volgt per 1 januari interim-topman Tom Heidman op. Volgens president-commissaris Colette Cloosterman-van Eerd wordt met de 47-jarige Højer "een leider in huis gehaald die niet alleen ruime (retail) expertise meebrengt, maar ook een persoonlijkheid die past bij Jumbo als familiebedrijf".
24 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft tijdens de zomermaanden juli en augustus 13,2 miljoen reizigers verwelkomd op de luchthaven. Dat waren 3,6 procent meer dan in diezelfde maanden een jaar eerder. De meeste passagiers vertrokken naar Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Griekenland, Italië en de Verenigde Staten.
25 minuten geledenCHANGCHUN (ANP/BLOOMBERG) - Twee vliegende auto's van de Chinese fabrikant van elektrische voertuigen Xpeng zijn tijdens een repetitie voor een luchtshow in de Chinese stad Changchun met elkaar in botsing gekomen. Bij de landing vatte een van de zogeheten eVTOL's vlam, terwijl de andere veilig de grond bereikte. Dit maakte Xpeng Aeroht, een dochterbedrijf van de elektrische autofabrikant, bekend.
26 minuten geledenBEIJING (ANP) - China heeft de grootste technologiebedrijven van het land opgedragen te stoppen met de aankoop van AI-chips van het Amerikaanse Nvidia en bestaande bestellingen te annuleren. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus uitgekomen op 2 procent, meldt Eurostat. Dat is iets lager dan de 2,1 procent in een voorlopige schatting van het Europese statistiekbureau begin deze maand. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied blijft daarmee op het niveau van de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB).
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Netbeheerders doen een internationale oproep aan marktpartijen om met oplossingen te komen die de verzwaring van het stroomnet in woonwijken versnellen. Nu wordt het net in honderd buurten in Nederland jaarlijks verzwaard, maar dat moeten er duizend worden, stellen Enexis, Stedin en Alliander.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet veel consistenter zijn in het beleid om zo het investeringsklimaat te versterken. Ook de regeldruk voor bedrijven moet aangepakt worden. Dat waren de belangrijkste onderwerpen op het Miljoenenontbijt in het Scheveningse Circustheater van de Haagse afdelingen van ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, samen met de gemeente Den Haag.
2 uur geleden