Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel wint vrijwel geneutraliseerde rit in Zwitserland

Evenepoel wint vrijwel geneutraliseerde rit in Zwitserland

WEINFELDEN (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft de zevende etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Belgische wereldkampioen van Soudal Quick-Step kwam na 183,5 kilometer solo over de streep in Weinfelden. De renners hadden er tot 25 kilometer van de finish een geneutraliseerde rit van gemaakt na het tragische ongeluk van de Zwitser Gino Mäder.

Wout van Aert van Jumbo-Visma won achter Evenepoel de sprint van de achtervolgende groep. Bryan Coquard eindigde als derde. De Deen Mattias Skjelmose blijft leider in het klassement.

Mäder overleed vrijdag na een val in de vijfde rit. Vanwege het ongeval gingen meerdere ploegen en renners van andere formaties niet meer van start. De tijdverschillen van de overige renners werden op 25 kilometer van de streep opgemeten, waardoor het in de slotfase alleen nog om de ritwinst ging.

De renners besloten gedurende het overgrote deel van de rit niet aan te vallen en bleven tot het meetpunt in de slotfase bij elkaar. Meerdere renners probeerden er vervolgens alsnog vandoor te gaan, maar alleen Evenepoel bleef weg. De Belg vertrok op 17 kilometer van de streep en wist zijn voorsprong vast te houden. Wijzend naar de hemel en met zijn hand op het hart kwam hij over de finish.

Meer uit Sport

Van 't Wout voelt dag na tweede goud slaappil nog in benen zitten

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout had het zondag zwaar tijdens de training van de shorttrackers op de Olympische Spelen. "Ik had geleerd van mijn eerste gouden medaille, toen ik daarna 's nachts nauwelijks sliep. Dit keer heb ik een slaappil genomen en zes uur lang geslapen. Ik denk alleen dat de slaappil nog in mijn benen zit, want ik voelde me net slecht op het ijs. Niet normaal", vertelde Van 't Wout tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena.

9 minuten geleden
NBA-baas ergert zich aan steeds vaker expres verliezende teams

INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.

2 uur geleden
Skiester Vonn na vierde operatie klaar voor terugkeer naar VS

TREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.

3 uur geleden
Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

13 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

13 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

14 uur geleden
Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

15 uur geleden