Evenepoel wint vrijwel geneutraliseerde rit in Zwitserland
WEINFELDEN (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft de zevende etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Belgische wereldkampioen van Soudal Quick-Step kwam na 183,5 kilometer solo over de streep in Weinfelden. De renners hadden er tot 25 kilometer van de finish een geneutraliseerde rit van gemaakt na het tragische ongeluk van de Zwitser Gino Mäder.
Wout van Aert van Jumbo-Visma won achter Evenepoel de sprint van de achtervolgende groep. Bryan Coquard eindigde als derde. De Deen Mattias Skjelmose blijft leider in het klassement.
Mäder overleed vrijdag na een val in de vijfde rit. Vanwege het ongeval gingen meerdere ploegen en renners van andere formaties niet meer van start. De tijdverschillen van de overige renners werden op 25 kilometer van de streep opgemeten, waardoor het in de slotfase alleen nog om de ritwinst ging.
De renners besloten gedurende het overgrote deel van de rit niet aan te vallen en bleven tot het meetpunt in de slotfase bij elkaar. Meerdere renners probeerden er vervolgens alsnog vandoor te gaan, maar alleen Evenepoel bleef weg. De Belg vertrok op 17 kilometer van de streep en wist zijn voorsprong vast te houden. Wijzend naar de hemel en met zijn hand op het hart kwam hij over de finish.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
12 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
18 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
1 dag geleden