Evenepoel wint vrijwel geneutraliseerde rit in Zwitserland
WEINFELDEN (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft de zevende etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Belgische wereldkampioen van Soudal Quick-Step kwam na 183,5 kilometer solo over de streep in Weinfelden. De renners hadden er tot 25 kilometer van de finish een geneutraliseerde rit van gemaakt na het tragische ongeluk van de Zwitser Gino Mäder.
Wout van Aert van Jumbo-Visma won achter Evenepoel de sprint van de achtervolgende groep. Bryan Coquard eindigde als derde. De Deen Mattias Skjelmose blijft leider in het klassement.
Mäder overleed vrijdag na een val in de vijfde rit. Vanwege het ongeval gingen meerdere ploegen en renners van andere formaties niet meer van start. De tijdverschillen van de overige renners werden op 25 kilometer van de streep opgemeten, waardoor het in de slotfase alleen nog om de ritwinst ging.
De renners besloten gedurende het overgrote deel van de rit niet aan te vallen en bleven tot het meetpunt in de slotfase bij elkaar. Meerdere renners probeerden er vervolgens alsnog vandoor te gaan, maar alleen Evenepoel bleef weg. De Belg vertrok op 17 kilometer van de streep en wist zijn voorsprong vast te houden. Wijzend naar de hemel en met zijn hand op het hart kwam hij over de finish.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
11 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
14 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.
14 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.
14 uur geleden