Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel wint Ronde van Algarve voor de derde keer

Evenepoel wint Ronde van Algarve voor de derde keer

ALTO DO MALHÃO (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de Ronde van de Algarve gewonnen. De kopman van Soudal - QuickStep had duidelijk zijn zinnen gezet op winst in de vijfde en laatste etappe, maar in een sprint bergop werd hij geklopt door de Colombiaan Daniel Martínez. De ritwinnaar van Bora-hansgrohe eindigde ook als tweede in het eindklassement.

Achter het tweetal eindigde de Brit Tom Pidcock als derde in de rit. De Nederlander Thymen Arensman (Ineos) eindigde nog net in de top 10: negende. In het klassement werd hij vijfde.

Evenepoel had zaterdag de leiderstrui veroverd met winst in een individuele tijdrit. Het is al de derde keer dat de 24-jarige Belg de Ronde van de Algarve op zijn naam schrijft. Eerder deed hij dat in 2020 en in 2022. Dit keer hield hij er een dubbel gevoel aan over. '"Ik had graag deze rit ook gewonnen, maar ik kon de laatste 20 kilometer door een mechanisch probleem niet goed meer schakelen en moest op het buitenblad blijven rijden. Dat kostte veel kracht", vertelde de Belg in het flashinterview op de Alto do Malhão. "Maar met drie zeges hier in Portugal moet ik tevreden zijn." Evenepoel won voor de rittenkoers al de eendaagse Figueira Champions Classic en zaterdag de vierde etappe.

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

8 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

9 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

9 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

10 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

11 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

11 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

16 uur geleden