Evenepoel wint Ronde van Algarve voor de derde keer
ALTO DO MALHÃO (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de Ronde van de Algarve gewonnen. De kopman van Soudal - QuickStep had duidelijk zijn zinnen gezet op winst in de vijfde en laatste etappe, maar in een sprint bergop werd hij geklopt door de Colombiaan Daniel Martínez. De ritwinnaar van Bora-hansgrohe eindigde ook als tweede in het eindklassement.
Achter het tweetal eindigde de Brit Tom Pidcock als derde in de rit. De Nederlander Thymen Arensman (Ineos) eindigde nog net in de top 10: negende. In het klassement werd hij vijfde.
Evenepoel had zaterdag de leiderstrui veroverd met winst in een individuele tijdrit. Het is al de derde keer dat de 24-jarige Belg de Ronde van de Algarve op zijn naam schrijft. Eerder deed hij dat in 2020 en in 2022. Dit keer hield hij er een dubbel gevoel aan over. '"Ik had graag deze rit ook gewonnen, maar ik kon de laatste 20 kilometer door een mechanisch probleem niet goed meer schakelen en moest op het buitenblad blijven rijden. Dat kostte veel kracht", vertelde de Belg in het flashinterview op de Alto do Malhão. "Maar met drie zeges hier in Portugal moet ik tevreden zijn." Evenepoel won voor de rittenkoers al de eendaagse Figueira Champions Classic en zaterdag de vierde etappe.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
2 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
18 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geleden