Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel wint Ronde van Algarve voor de derde keer

Evenepoel wint Ronde van Algarve voor de derde keer

ALTO DO MALHÃO (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de Ronde van de Algarve gewonnen. De kopman van Soudal - QuickStep had duidelijk zijn zinnen gezet op winst in de vijfde en laatste etappe, maar in een sprint bergop werd hij geklopt door de Colombiaan Daniel Martínez. De ritwinnaar van Bora-hansgrohe eindigde ook als tweede in het eindklassement.

Achter het tweetal eindigde de Brit Tom Pidcock als derde in de rit. De Nederlander Thymen Arensman (Ineos) eindigde nog net in de top 10: negende. In het klassement werd hij vijfde.

Evenepoel had zaterdag de leiderstrui veroverd met winst in een individuele tijdrit. Het is al de derde keer dat de 24-jarige Belg de Ronde van de Algarve op zijn naam schrijft. Eerder deed hij dat in 2020 en in 2022. Dit keer hield hij er een dubbel gevoel aan over. '"Ik had graag deze rit ook gewonnen, maar ik kon de laatste 20 kilometer door een mechanisch probleem niet goed meer schakelen en moest op het buitenblad blijven rijden. Dat kostte veel kracht", vertelde de Belg in het flashinterview op de Alto do Malhão. "Maar met drie zeges hier in Portugal moet ik tevreden zijn." Evenepoel won voor de rittenkoers al de eendaagse Figueira Champions Classic en zaterdag de vierde etappe.

Meer uit Sport

Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

1 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

2 uur geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

4 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

5 uur geleden
De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

11 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

22 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

23 uur geleden