Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel wint Ronde van Algarve voor de derde keer

Evenepoel wint Ronde van Algarve voor de derde keer

ALTO DO MALHÃO (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de Ronde van de Algarve gewonnen. De kopman van Soudal - QuickStep had duidelijk zijn zinnen gezet op winst in de vijfde en laatste etappe, maar in een sprint bergop werd hij geklopt door de Colombiaan Daniel Martínez. De ritwinnaar van Bora-hansgrohe eindigde ook als tweede in het eindklassement.

Achter het tweetal eindigde de Brit Tom Pidcock als derde in de rit. De Nederlander Thymen Arensman (Ineos) eindigde nog net in de top 10: negende. In het klassement werd hij vijfde.

Evenepoel had zaterdag de leiderstrui veroverd met winst in een individuele tijdrit. Het is al de derde keer dat de 24-jarige Belg de Ronde van de Algarve op zijn naam schrijft. Eerder deed hij dat in 2020 en in 2022. Dit keer hield hij er een dubbel gevoel aan over. '"Ik had graag deze rit ook gewonnen, maar ik kon de laatste 20 kilometer door een mechanisch probleem niet goed meer schakelen en moest op het buitenblad blijven rijden. Dat kostte veel kracht", vertelde de Belg in het flashinterview op de Alto do Malhão. "Maar met drie zeges hier in Portugal moet ik tevreden zijn." Evenepoel won voor de rittenkoers al de eendaagse Figueira Champions Classic en zaterdag de vierde etappe.

Meer uit Sport

Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

23 minuten geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

3 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

3 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

22 uur geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

23 uur geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

1 dag geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

1 dag geleden