Evenepoel wint ook Ronde van Polen, etappewinst voor Ballerini
KRAKAU (ANP) - Remco Evenepoel is winnaar geworden van de Ronde van Polen. De 20-jarige Belgische wielrenner van Deceuninck - Quick-Step verdedigde zondag in de slotrit van Zakopane naar Krakau zijn voorsprong in het algemeen klassement met succes. De ritwinst ging in een massasprint naar Davide Ballerini, de Italiaanse ploeggenoot van Evenepoel. De Duitser Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) finishte als tweede en de Italiaan Alberto Dainese (Team Sunweb) werd derde.
Evenepoel won begin augustus de Ronde van Burgos. Het toptalent was eerder dit jaar ook al de beste in de rondes van San Juan en de Algarve. Evenepoel legde de basis voor de eindzege in de Ronde van Polen zaterdag, toen hij met een indrukwekkende solo de vierde etappe op zijn naam schreef.
In het klassement bleef Evenepoel de Deen Jakob Fuglsang 1 minuut en 52 seconden voor. De Brit Simon Yates werd derde op 2 minuten en 28 seconden van Evenepoel. Wilco Kelderman van Team Sunweb was op de zevende plek de beste Nederlander.
Ernstige crash
De Ronde van Polen werd ontsierd door de ernstige crash van Fabio Jakobsen van Deceuninck - Quick-Step in de openingsetappe van woensdag. De Nederlander ontwaakte vrijdag uit een coma.
"Ik ben blij met deze eindzege, maar het belangrijkste deze week is toch die 'overwinning' van Fabio", zei Evenepoel. "Hopelijk kan hij opnieuw weer doen wat hij het liefste doet, koersen. Zijn valpartij was echt een klap voor de ploeg, het was emotioneel, maar het gaf ons ook een mentale boost om hier goed te presteren, voor hem."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
7 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
17 uur geleden