Evenepoel wint ook Ronde van Polen, etappewinst voor Ballerini
KRAKAU (ANP) - Remco Evenepoel is winnaar geworden van de Ronde van Polen. De 20-jarige Belgische wielrenner van Deceuninck - Quick-Step verdedigde zondag in de slotrit van Zakopane naar Krakau zijn voorsprong in het algemeen klassement met succes. De ritwinst ging in een massasprint naar Davide Ballerini, de Italiaanse ploeggenoot van Evenepoel. De Duitser Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) finishte als tweede en de Italiaan Alberto Dainese (Team Sunweb) werd derde.
Evenepoel won begin augustus de Ronde van Burgos. Het toptalent was eerder dit jaar ook al de beste in de rondes van San Juan en de Algarve. Evenepoel legde de basis voor de eindzege in de Ronde van Polen zaterdag, toen hij met een indrukwekkende solo de vierde etappe op zijn naam schreef.
In het klassement bleef Evenepoel de Deen Jakob Fuglsang 1 minuut en 52 seconden voor. De Brit Simon Yates werd derde op 2 minuten en 28 seconden van Evenepoel. Wilco Kelderman van Team Sunweb was op de zevende plek de beste Nederlander.
Ernstige crash
De Ronde van Polen werd ontsierd door de ernstige crash van Fabio Jakobsen van Deceuninck - Quick-Step in de openingsetappe van woensdag. De Nederlander ontwaakte vrijdag uit een coma.
"Ik ben blij met deze eindzege, maar het belangrijkste deze week is toch die 'overwinning' van Fabio", zei Evenepoel. "Hopelijk kan hij opnieuw weer doen wat hij het liefste doet, koersen. Zijn valpartij was echt een klap voor de ploeg, het was emotioneel, maar het gaf ons ook een mentale boost om hier goed te presteren, voor hem."
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - Oscar Piastri start zaterdag van poleposition in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Australiër van McLaren was op het Lusail International Circuit de snelste in de sprintkwalificatie. "Alles klopte en dat is leuk voor de verandering. Het is maar een sprint waarin niet heel veel punten zijn te verdienen, maar ik pak wat ik pakken kan", zei Piastri na afloop in het flashinterview.
1 uur geledenLUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.
12 uur geledenCOPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
23 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
1 dag geleden