Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel wint ook Ronde van Polen, etappewinst voor Ballerini

Evenepoel wint ook Ronde van Polen, etappewinst voor Ballerini

KRAKAU (ANP) - Remco Evenepoel is winnaar geworden van de Ronde van Polen. De 20-jarige Belgische wielrenner van Deceuninck - Quick-Step verdedigde zondag in de slotrit van Zakopane naar Krakau zijn voorsprong in het algemeen klassement met succes. De ritwinst ging in een massasprint naar Davide Ballerini, de Italiaanse ploeggenoot van Evenepoel. De Duitser Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) finishte als tweede en de Italiaan Alberto Dainese (Team Sunweb) werd derde.

Evenepoel won begin augustus de Ronde van Burgos. Het toptalent was eerder dit jaar ook al de beste in de rondes van San Juan en de Algarve. Evenepoel legde de basis voor de eindzege in de Ronde van Polen zaterdag, toen hij met een indrukwekkende solo de vierde etappe op zijn naam schreef.

In het klassement bleef Evenepoel de Deen Jakob Fuglsang 1 minuut en 52 seconden voor. De Brit Simon Yates werd derde op 2 minuten en 28 seconden van Evenepoel. Wilco Kelderman van Team Sunweb was op de zevende plek de beste Nederlander.

Ernstige crash

De Ronde van Polen werd ontsierd door de ernstige crash van Fabio Jakobsen van Deceuninck - Quick-Step in de openingsetappe van woensdag. De Nederlander ontwaakte vrijdag uit een coma.

"Ik ben blij met deze eindzege, maar het belangrijkste deze week is toch die 'overwinning' van Fabio", zei Evenepoel. "Hopelijk kan hij opnieuw weer doen wat hij het liefste doet, koersen. Zijn valpartij was echt een klap voor de ploeg, het was emotioneel, maar het gaf ons ook een mentale boost om hier goed te presteren, voor hem."

Meer uit Sport

Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

2 uur geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

4 uur geleden
Vechtsporter De Ridder treft in maart in UFC Braziliaan Borralho

BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.

7 uur geleden
Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

9 uur geleden
Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

1 dag geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

1 dag geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

1 dag geleden