Evenepoel wint in eerste optreden van het seizoen met lange solo
FIGUEIRA DA FOZ (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is het nieuwe wielerseizoen goed begonnen. De 23-jarige Belgische kampioen van Soudal Quick-Step won de Figueira Champions Classic in Portugal na een lange solo. De Belg Vito Braet won op bijna 2 minuten de sprint om de tweede plek voor de Italiaan Simone Velasco. Lars Boven werd vijfde vlak voor Marijn van den Berg.
Evenepoel plaatste een aanval met nog ruim 50 kilometer te gaan en niemand in het peloton kon hem volgen. De wereldkampioen tijdrijden bouwde zijn voorsprong gestaag uit. Het Mexicaanse talent Isaac del Toro probeerde nog alleen naar hem toe te rijden en kwam tot ongeveer 20 seconden, maar moest daarna weer veel tijd prijsgeven en liet zich weer inlopen.
Evenepoel wil dit seizoen voor het eerst deelnemen aan de Ronde van Frankrijk en zich daarna richten op de Olympische Spelen in Parijs. De Belg rijdt na deze koers de Ronde van Algarve en Parijs-Nice.
Meer uit Sport
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
3 minuten geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
16 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
16 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geleden