Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel voelt zich na tweede wielergoud een beetje Phelps

Evenepoel voelt zich na tweede wielergoud een beetje Phelps

PARIJS (ANP) - Het moest een mooie foto voor Instagram worden, had Remco Evenepoel bedacht. Zijn vrouw Oumi had de eerder deze Olympische Spelen gewonnen gouden medaille in de tijdrit meegenomen. Na zijn winst in de wegwedstrijd liet hij zich fotograferen met twee gouden plakken om zijn nek. "Ik voel me een beetje als Michael Phelps", lachte de Belg.

Deze Amerikaanse zwemmer grossierde in goud en beroemd is de foto waarop hij in Beijing poseert met acht gouden medailles. Meer dan twee waren er voor Evenepoel in Parijs niet te verdienen, memorabel zijn ze wel. "Ik denk niet dat ik nog eens Olympische Spelen zal meemaken zo dicht bij huis. Met zo veel fans, familie en vrienden om me heen met wie ik dit succes kan delen."

Meteen na de finish stapte hij van de fiets om te poseren met de Eiffeltoren op de achtergrond. Ook mooi voor Instagram. Mathieu van der Poel en 100.000 anderen hadden hem binnen een uur al geliket.

'Mijn manier'

Evenepoel (24) zette zijn aanval in op 38 kilometer van de finish, kreeg een paar renners mee van wie de Fransman Valentin Madouas het langst zijn wiel kon volgen. Alleen vooruit reed hij nog lek, een paniekmomentje. "Iets eerder was er een motorrijder naast me komen rijden die aangaf dat ik 25 seconden voorsprong had. Dat bleek uiteindelijk niet te kloppen gelukkig, maar het was een stressvol moment."

De afgelopen maand noemde hij de mooiste uit zijn wielerloopbaan, met een ritzege en de derde plek in het eindklassement van de Tour de France en het dubbele succes in Parijs. Maar vergelijk hem niet met Eddy Merckx, de Belgische wielerlegende. "Dat was in een andere tijd en die heeft zo veel meer gewonnen. Ik doe het op mijn manier."

Meer uit Sport

Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

9 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

11 uur geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

17 uur geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 dag geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 dagen geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

2 dagen geleden