Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel voelt zich na tweede wielergoud een beetje Phelps

Evenepoel voelt zich na tweede wielergoud een beetje Phelps

PARIJS (ANP) - Het moest een mooie foto voor Instagram worden, had Remco Evenepoel bedacht. Zijn vrouw Oumi had de eerder deze Olympische Spelen gewonnen gouden medaille in de tijdrit meegenomen. Na zijn winst in de wegwedstrijd liet hij zich fotograferen met twee gouden plakken om zijn nek. "Ik voel me een beetje als Michael Phelps", lachte de Belg.

Deze Amerikaanse zwemmer grossierde in goud en beroemd is de foto waarop hij in Beijing poseert met acht gouden medailles. Meer dan twee waren er voor Evenepoel in Parijs niet te verdienen, memorabel zijn ze wel. "Ik denk niet dat ik nog eens Olympische Spelen zal meemaken zo dicht bij huis. Met zo veel fans, familie en vrienden om me heen met wie ik dit succes kan delen."

Meteen na de finish stapte hij van de fiets om te poseren met de Eiffeltoren op de achtergrond. Ook mooi voor Instagram. Mathieu van der Poel en 100.000 anderen hadden hem binnen een uur al geliket.

'Mijn manier'

Evenepoel (24) zette zijn aanval in op 38 kilometer van de finish, kreeg een paar renners mee van wie de Fransman Valentin Madouas het langst zijn wiel kon volgen. Alleen vooruit reed hij nog lek, een paniekmomentje. "Iets eerder was er een motorrijder naast me komen rijden die aangaf dat ik 25 seconden voorsprong had. Dat bleek uiteindelijk niet te kloppen gelukkig, maar het was een stressvol moment."

De afgelopen maand noemde hij de mooiste uit zijn wielerloopbaan, met een ritzege en de derde plek in het eindklassement van de Tour de France en het dubbele succes in Parijs. Maar vergelijk hem niet met Eddy Merckx, de Belgische wielerlegende. "Dat was in een andere tijd en die heeft zo veel meer gewonnen. Ik doe het op mijn manier."

Meer uit Sport

Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

1 uur geleden
Verstappen heeft veel 'ontdekt en geleerd' in testraces Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.

1 uur geleden
Van de Zandschulp verliest in drie sets van De Minaur in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.

2 uur geleden
Schaatser Bergsma grijpt op Spelen brons op 10 kilometer

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Olympische Spelen in Milaan brons veroverd op de 10 kilometer. De 40-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating met 12.40,48 het goud laten aan Metodej Jilek uit Tsjechië in een tijd van 12.33,43. Vladimir Semirunniy uit Polen veroverde met 12.39,08 het zilver.

2 uur geleden
Oekraïense skeletonner verliest beroep bij CAS om omstreden helm

MILAAN (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is door het internationale sporttribunaal CAS in het ongelijk gesteld. Daarmee blijft zijn diskwalificatie, die het IOC hem had opgelegd om het dragen van een helm met afbeeldingen van in de oorlog met Rusland overleden Oekraïense sporters, van kracht.

2 uur geleden
Skeletonster Bos slechts elfde bij eerste run op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.

3 uur geleden
Kritische Verstappen krijgt uitnodiging van Formule E

SAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."

3 uur geleden