Evenepoel voelt zich na tweede wielergoud een beetje Phelps
PARIJS (ANP) - Het moest een mooie foto voor Instagram worden, had Remco Evenepoel bedacht. Zijn vrouw Oumi had de eerder deze Olympische Spelen gewonnen gouden medaille in de tijdrit meegenomen. Na zijn winst in de wegwedstrijd liet hij zich fotograferen met twee gouden plakken om zijn nek. "Ik voel me een beetje als Michael Phelps", lachte de Belg.
Deze Amerikaanse zwemmer grossierde in goud en beroemd is de foto waarop hij in Beijing poseert met acht gouden medailles. Meer dan twee waren er voor Evenepoel in Parijs niet te verdienen, memorabel zijn ze wel. "Ik denk niet dat ik nog eens Olympische Spelen zal meemaken zo dicht bij huis. Met zo veel fans, familie en vrienden om me heen met wie ik dit succes kan delen."
Meteen na de finish stapte hij van de fiets om te poseren met de Eiffeltoren op de achtergrond. Ook mooi voor Instagram. Mathieu van der Poel en 100.000 anderen hadden hem binnen een uur al geliket.
'Mijn manier'
Evenepoel (24) zette zijn aanval in op 38 kilometer van de finish, kreeg een paar renners mee van wie de Fransman Valentin Madouas het langst zijn wiel kon volgen. Alleen vooruit reed hij nog lek, een paniekmomentje. "Iets eerder was er een motorrijder naast me komen rijden die aangaf dat ik 25 seconden voorsprong had. Dat bleek uiteindelijk niet te kloppen gelukkig, maar het was een stressvol moment."
De afgelopen maand noemde hij de mooiste uit zijn wielerloopbaan, met een ritzege en de derde plek in het eindklassement van de Tour de France en het dubbele succes in Parijs. Maar vergelijk hem niet met Eddy Merckx, de Belgische wielerlegende. "Dat was in een andere tijd en die heeft zo veel meer gewonnen. Ik doe het op mijn manier."
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
10 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
13 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
17 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
1 dag geleden