Evenepoel voelt zich na tweede wielergoud een beetje Phelps
PARIJS (ANP) - Het moest een mooie foto voor Instagram worden, had Remco Evenepoel bedacht. Zijn vrouw Oumi had de eerder deze Olympische Spelen gewonnen gouden medaille in de tijdrit meegenomen. Na zijn winst in de wegwedstrijd liet hij zich fotograferen met twee gouden plakken om zijn nek. "Ik voel me een beetje als Michael Phelps", lachte de Belg.
Deze Amerikaanse zwemmer grossierde in goud en beroemd is de foto waarop hij in Beijing poseert met acht gouden medailles. Meer dan twee waren er voor Evenepoel in Parijs niet te verdienen, memorabel zijn ze wel. "Ik denk niet dat ik nog eens Olympische Spelen zal meemaken zo dicht bij huis. Met zo veel fans, familie en vrienden om me heen met wie ik dit succes kan delen."
Meteen na de finish stapte hij van de fiets om te poseren met de Eiffeltoren op de achtergrond. Ook mooi voor Instagram. Mathieu van der Poel en 100.000 anderen hadden hem binnen een uur al geliket.
'Mijn manier'
Evenepoel (24) zette zijn aanval in op 38 kilometer van de finish, kreeg een paar renners mee van wie de Fransman Valentin Madouas het langst zijn wiel kon volgen. Alleen vooruit reed hij nog lek, een paniekmomentje. "Iets eerder was er een motorrijder naast me komen rijden die aangaf dat ik 25 seconden voorsprong had. Dat bleek uiteindelijk niet te kloppen gelukkig, maar het was een stressvol moment."
De afgelopen maand noemde hij de mooiste uit zijn wielerloopbaan, met een ritzege en de derde plek in het eindklassement van de Tour de France en het dubbele succes in Parijs. Maar vergelijk hem niet met Eddy Merckx, de Belgische wielerlegende. "Dat was in een andere tijd en die heeft zo veel meer gewonnen. Ik doe het op mijn manier."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
7 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
8 uur geleden