Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel verslaat Roglic in derde rit Ronde van Catalonië

Evenepoel verslaat Roglic in derde rit Ronde van Catalonië

LA MOLINA (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft de derde etappe in de Ronde van Catalonië op zijn naam geschreven. De Belgische wereldkampioen van Soudal - Quick-Step was de sterkste in een rit over 181 kilometer en drie beklimmingen tussen Olost en La Molina. Klassementsleider Primoz Roglic eindigde op 2 seconden achterstand als tweede.

Na de eerste twee ritten was niemand verrast dat het opnieuw een tweestrijd tussen Evenepoel en Roglic werd. De Sloveense kopman van Team Jumbo-Visma had de eerste rit gewonnen voor Evenepoel, waarna de hoofdrolspelers respectievelijk tweede en derde werden in de tweede etappe.

De vlucht van de dag werd woensdag gevormd door een zevental, van wie de Ecuadoraan Richard Carapaz de grootste naam was. De olympisch kampioen van Tokio en de winnaar van de Ronde van Italië van 2019 kreeg gezelschap van Niklas Eg, Filippo Zana, Guillaume Martin, Simone Petilli, Jefferson Cepeda en Maxim Van Gils.

Voorsprong

De kopgroep nam voor de eerste beklimming van de dag, de Coll de Coubet, een voorsprong van bijna 5 minuten, waarmee Martin virtueel de leiderstrui overnam. Onder aanvoering van de ploeg van Evenepoel slonk de voorsprong in het vervolg van de etappe snel.

De laatste drie vluchters Martin, Carapaz en Van Gils werden gegrepen op de slotbeklimming. Evenepoel zette vervolgens zijn aanval in, waarna alleen Roglic kon volgen. De Belg schudde in de laatste kilometer ook de Sloveen af.

Vertrouwen

Evenepoel voelde zich geweldig na zijn eerste individuele ritzege van dit seizoen. "Ik had super goede benen en voelde iedere dag dat het beter en beter werd", zei de 23-jarige wereldkampioen. "Ik had veel vertrouwen in het team en dat ik de klus kon klaren. We hadden gezien dat het een zware en lange klim was en wilden het zo lastig mogelijk maken. Dat heeft zich uitbetaald. Het is alleen jammer dat ik de trui van het jongerenklassement draag, want ik had graag een foto gehad in mijn regenboogtrui."

De Belg staat in het klassement in tijd gelijk met leider Roglic. "Ik verwacht een mooie strijd vrijdag. Morgen verwacht ik een sprint en moeten we proberen om te herstellen en energie te sparen. We hebben laten zien dat we een sterk team hebben en verantwoordelijkheid durven nemen. We gaan vrijdag proberen om opnieuw de rit te winnen."

Meer uit Sport

F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

3 uur geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

3 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

1 dag geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

1 dag geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

1 dag geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

1 dag geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

1 dag geleden