Evenepoel mikt pas op rentree medio april in Brabantse Pijl
BRUSSEL (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft langer nodig om te herstellen van zijn verwondingen door de aanrijding met een bestelbusje begin deze maand. De tweevoudig olympisch kampioen dacht aanvankelijk begin maart terug te keren in het wielerpeloton, maar de Belg verwacht nu pas medio april zijn eerste koers te kunnen fietsen.
"Het plan is om mijn seizoen te beginnen in de Brabantse Pijl (18 april) en daarna de heuvelklassiekers (Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik) te rijden om te winnen. Dat zal ook nodig zijn om ritme op te doen voor de Tour de France", zegt de renner van Soudal Quick-Step in La Dernière Heure. "De Giro d'Italia zal waarschijnlijk te vroeg komen, al weet je het natuurlijk nooit."
Evenepoel brak door de harde botsing met het busje een rib, zijn rechterschouderblad en zijn rechterhand, kneusde beide longen en ontwrichtte een sleutelbeen. "Per dag voel ik kleine verbeteringen. Soms voel ik nog wel wat pijn aan mijn schouder. Dat betekent dat de blessure nog aan het genezen is en dat het toch wel ernstig was", aldus Evenepoel.
Meer uit Sport
WEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.
1 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
8 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
8 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
9 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
11 uur geleden