Evenepoel mikt pas op rentree medio april in Brabantse Pijl
BRUSSEL (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft langer nodig om te herstellen van zijn verwondingen door de aanrijding met een bestelbusje begin deze maand. De tweevoudig olympisch kampioen dacht aanvankelijk begin maart terug te keren in het wielerpeloton, maar de Belg verwacht nu pas medio april zijn eerste koers te kunnen fietsen.
"Het plan is om mijn seizoen te beginnen in de Brabantse Pijl (18 april) en daarna de heuvelklassiekers (Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik) te rijden om te winnen. Dat zal ook nodig zijn om ritme op te doen voor de Tour de France", zegt de renner van Soudal Quick-Step in La Dernière Heure. "De Giro d'Italia zal waarschijnlijk te vroeg komen, al weet je het natuurlijk nooit."
Evenepoel brak door de harde botsing met het busje een rib, zijn rechterschouderblad en zijn rechterhand, kneusde beide longen en ontwrichtte een sleutelbeen. "Per dag voel ik kleine verbeteringen. Soms voel ik nog wel wat pijn aan mijn schouder. Dat betekent dat de blessure nog aan het genezen is en dat het toch wel ernstig was", aldus Evenepoel.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
10 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
13 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
15 uur geleden