Evenepoel maakt in Giro rentree in wielerpeloton
BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel maakt inderdaad als verwacht in de komende Ronde van Italië zijn rentree in het wielerpeloton. Zijn ploeg Deceuninck - Quick-Step heeft het 21-jarige toptalent opgenomen in de ploeg voor de Giro, die op 8 mei begint met een korte tijdrit in Turijn.
Evenepoel is volledig hersteld van de verwondingen die hij opliep door zijn zware val in de Ronde van Lombardije vorig jaar augustus. Bij die crash, waarin hij in een afdaling over een muurtje het ravijn in viel, liep hij onder meer een bekkenbreuk en een kneuzing aan zijn rechterlong op. Voorafgaand aan de Italiaanse klassieker had de Belg alle vier de etappekoersen die hij in 2020 reed op zijn naam geschreven.
De Portugees João Almeida is op voorhand de kopman van de ploeg van Patrick Lefevere. Almeida reed vorig jaar vijftien dagen in de roze trui en eindigde als vierde. De ploeg bestaat verder uit de Franse tijdritspecialist Rémi Cavagna, de Deen Mikkel Honoré, de Belgen Iljo Keisse en Pieter Serry, de Brit James Knox en de Italiaan Fausto Masnada.
Hard gewerkt
"Ik ben heel blij dat ik weer kan koersen na zo’n lange periode", aldus Evenepoel. "Ik heb hard gewerkt om klaar te zijn voor mijn eerste grote ronde. Aangezien het zo lang geleden is dat ik een koers heb gereden, is het afwachten hoe mijn lichaam erop zal reageren. We bekijken het dag per dag. Het belangrijkste is dat ik terug ben."
De Belg, die in 2019 de najaarsklassieker Clásica San Sebastián won, Europees kampioen tijdrijden werd en op de WK zilver pakte op de tijdrit, bereidde zich de afgelopen maanden voor op Tenerife en in de Sierra Nevada. Hij reist maandag af naar Italië en zal dinsdag de elfde etappe naar Montalcino verkennen. In die rit zit 35 kilometer zand- en grindwegen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
13 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
14 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden