Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel laat zelf nog in het midden of hij de Giro kan winnen

Evenepoel laat zelf nog in het midden of hij de Giro kan winnen

PERUGIA (ANP) - Remco Evenepoel is de sensatie van de Ronde van Italië na de eerste tien etappes. De jonge Belg staat tweede in het algemeen klassement op 14 seconden van rozetruidrager Egan Bernal. Dat is bijzonder, want Evenepoel rijdt pas zijn eerste koers na zijn zware val augustus vorig jaar in de Ronde van Lombardije, waardoor hij onder meer zijn bekken brak.

"De Giro winnen?Ik ga daar geen ja of nee op antwoorden", zei de renner van Deceuninck - Quick-Step op de rustdag van de Giro. "Als ik niet in mezelf zou geloven, zou ik niet aan de start staan", meldde hij in een zoommeeting met de pers, waar volgens de Belgische sportzender Sporza meer dan zeventig journalisten hadden ingelogd.

Het is afwachten wat Evenepoel in de komende bergetappes kan, bijvoorbeeld zaterdag in de rit naar de gevreesde Monte Zoncolan. De Colombiaan Bernal, de Tourwinnaar van 2019, is een erkend klimmer. Evenepoel is de tijdritspecialist, die in de slotetappe nog zou kunnen toeslaan in de individuele rit tegen de klok over 30 kilometer.

Tijdrit

"Ik kan echt niet zeggen om hoeveel minuten het zal gaan. Hoe minder achterstand, hoe beter", aldus Evenepoel. "En het is ook niet alleen Bernal en ik. Denk bijvoorbeeld aan Aleksandr Vlasov, Simon Yates en Giulio Ciccone. Die kandidaten voor het algemeen klassement staan ook dichtbij. Misschien ben ik volgende week wel 10e in de stand. Het is alleen een voordeel voor mij dat die tijdrit op de laatste dag is."

De Belg, die vorig jaar vóór zijn crash in Lombardije achtereenvolgens de Ronde van San Juan, de Ronde van de Algarve, de Ronde Burgos en de Ronde van Polen won, noemt het een eer om tegen Bernal te fietsen. "Maar van een echte rivaliteit kan geen sprake zijn, want het is de eerste keer dat we tegen elkaar strijden. Tijdens deze Giro hebben we al een paar keer tegen elkaar gesproken. Hij is relaxed en vriendelijk."

Meer uit Sport

Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

11 uur geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

11 uur geleden
Leerdam in Heerenveen opnieuw de beste op de 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.

12 uur geleden
Nuis tweede achter Stolz op 1500 meter in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.

12 uur geleden
Beune moet zege op 5000 meter in Heerenveen aan Wiklund laten

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.

14 uur geleden
Teambaas Mekies heeft 'nog buitengewonere' Verstappen ontdekt

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."

17 uur geleden
Norris nog niet tevreden na twee snelste trainingen in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

17 uur geleden