Evenepoel kan niet wachten om leiderstrui in Giro te pakken
PESCARA (ANP) - Remco Evenepoel kent voorafgaand aan de Giro d'Italia weinig twijfels: hij kan ook deze grote wielerwedstrijd naar zich toe trekken. Zijn voorbereiding op de koers die zaterdag begint noemt de Belgische wereldkampioen perfect. Na het winnen van Luik-Bastenaken-Luik eind vorige maand heeft Evenepoel de bevestiging gekregen dat hij op de toppen van zijn kunnen is en Jumbo-Visma-kopman Primoz Roglic kan verslaan.
Evenepoel won op 23 april in Luik de laatste voorjaarsklassieker na een indrukwekkende solo en schreef in het voorjaar ook de UAE Tour op zijn naam. Eind vorig seizoen pakte de 23-jarige renner van Soudal - Quick-Step al de eindzege in de Ronde van Spanje en kroonde hij zich in Australië tot wereldkampioen. "Ik ben nu beter dan voor de Vuelta", zei Evenepoel op een persconferentie in aanloop naar de openingstijdrit van de Giro in Fossacesia.
De Belg twijfelde vorig jaar nog of hij bergop met Roglic meekon. Die zorgen nam hij in maart in de Ronde van Catalonië weg. De Sloveen versloeg hem toen, maar het verschil was klein. "Ik ben weer wat percentages beter dan in Catalonië. Ik heb weer wat getraind en zit op het goede gewicht voor het klimwerk en de tijdritten. In de tijdritkilometers hoop ik Roglic te verslaan, maar hij is de olympisch kampioen dus dat wordt niet makkelijk."
Laatste week
Evenepoel kijkt vooral naar de laatste week in de Giro. "Die is loodzwaar, ook qua reizen. Daar gaat het beslist worden. Maar ik wil de leiderstrui ook best zaterdag al pakken. Waarom niet? In de Vuelta had ik ook al vroeg de leiding en hebben we laten zien dat we de koers lang kunnen controleren. Ik ga zaterdag gelijk voor de ritwinst, maar tijdwinst op de andere klassementsrenners is het allerbelangrijkste."
De drager van de regenboogtrui is dan ook de onbetwiste kopman en "leider" bij Soudal - Quick-Step. "Maar ik probeer geen leider te zijn, meer een relaxte teamgenoot en vriend. Mijn grote doel als kopman is om de sfeer goed te houden en positief. We zijn nooit gestrest, ik denk dat daardoor onze resultaten zo goed zijn."
Op zijn hoede
Evenepoel ziet Roglic als grootste concurrent, maar is ook op zijn hoede voor de teams van Ineos Grenadiers en Bahrain-Victorious. "Zij horen op papier ook bij de sterkste teams en kunnen gaan verrassen."
De favoriet voor de eindzege waakt ook nog voor de gevaren van het coronavirus. Bij Jumbo-Visma vielen al drie renners weg door een positieve test. "We blijven het een beetje hetzelfde doen als vorig jaar in de Vuelta. Veel met mondkapjes en de bubbel zo klein mogelijk houden."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
8 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
1 dag geleden