
Evenepoel in Lombardije niet bezig met afgeketste wielerfusie
COMO (ANP) - Remco Evenepoel wilde kort voor de start van de Ronde van Lombardije niet ingaan op de afgeketste fusie tussen de wielerploegen Jumbo-Visma en Soudal Quick-Step. De Belgische wielrenner heeft zijn zinnen gezet op de laatste klassieker van dit seizoen. "Het is niet moeilijk om me op de koers te focussen. Ik heb twee weken hard gewerkt om hier goed te zijn", zei Evenepoel bij de Belgische tv-zender Sporza.
De afgeketste fusie maar ook zijn toekomst, al dan niet bij Soudal Quick-Step, houdt wielerminnend België bezig. "Maar ik heb het makkelijk een plek kunnen geven, misschien is het wel een extra motivatie", sprak hij kort over de fusie die er niet kwam. "Ik ben blij dat het koers is."
Over zijn toekomst wilde Evenepoel (23) verder niets kwijt. "Eerst de koers, de rest zullen we later deze week wel zien. Binnen de ploeg is er in ieder geval niets veranderd. Ik denk dat we sterker zijn dan ooit. We gaan vandaag nog eens laten zien waar we voor staan."
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
11 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
13 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
15 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
17 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
17 uur geleden