Evenepoel in leiderstrui na winst tijdrit van Ronde van Algarve
ALBUFEIRA (ANP) - Remco Evenepoel heeft de macht gegrepen in de Ronde van Algarve. De Belgische wielrenner was veruit de snelste in een tijdrit over 22 kilometer met start en aankomst in Albufeira. Hij begint zondag in de leiderstrui aan de afsluitende etappe van Faro richting de top van de Alto de Malhao.
Evenepoel liet weer eens zien dat hij de wereldkampioen tijdrijden is. Hij klopte de Amerikaan Magnus Sheffield met 17 seconden. De Zwitser Stefan Küng eindigde als derde en moest 29 seconden toegeven op de ontketende Belg.
Evenepoel nam de leiding over van Daniel Martínez. De Colombiaan eindigde als achtste en zakte naar de tweede plaats van het algemeen klassement, op 48 seconden van de Belgische favoriet voor de eindzege.
"Ik was zeer gemotiveerd voor deze tijdrit, de eerste van het jaar in mijn prachtige regenboogtrui", zei Evenepoel aan de finish. "Er stonden veel sterke jongens aan de start, maar ik vond meteen mijn ritme op de fiets en reed een solide rit. Ik ben trots op deze overwinning. Het is mijn tweede zege van dit seizoen in vijf koersdagen. Dat is niet slecht."
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
13 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
14 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
14 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
1 dag geleden