Evenepoel in leiderstrui na winst tijdrit van Ronde van Algarve
ALBUFEIRA (ANP) - Remco Evenepoel heeft de macht gegrepen in de Ronde van Algarve. De Belgische wielrenner was veruit de snelste in een tijdrit over 22 kilometer met start en aankomst in Albufeira. Hij begint zondag in de leiderstrui aan de afsluitende etappe van Faro richting de top van de Alto de Malhao.
Evenepoel liet weer eens zien dat hij de wereldkampioen tijdrijden is. Hij klopte de Amerikaan Magnus Sheffield met 17 seconden. De Zwitser Stefan Küng eindigde als derde en moest 29 seconden toegeven op de ontketende Belg.
Evenepoel nam de leiding over van Daniel Martínez. De Colombiaan eindigde als achtste en zakte naar de tweede plaats van het algemeen klassement, op 48 seconden van de Belgische favoriet voor de eindzege.
"Ik was zeer gemotiveerd voor deze tijdrit, de eerste van het jaar in mijn prachtige regenboogtrui", zei Evenepoel aan de finish. "Er stonden veel sterke jongens aan de start, maar ik vond meteen mijn ritme op de fiets en reed een solide rit. Ik ben trots op deze overwinning. Het is mijn tweede zege van dit seizoen in vijf koersdagen. Dat is niet slecht."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
1 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
23 uur geleden