Evenepoel in leiderstrui na winst tijdrit van Ronde van Algarve
ALBUFEIRA (ANP) - Remco Evenepoel heeft de macht gegrepen in de Ronde van Algarve. De Belgische wielrenner was veruit de snelste in een tijdrit over 22 kilometer met start en aankomst in Albufeira. Hij begint zondag in de leiderstrui aan de afsluitende etappe van Faro richting de top van de Alto de Malhao.
Evenepoel liet weer eens zien dat hij de wereldkampioen tijdrijden is. Hij klopte de Amerikaan Magnus Sheffield met 17 seconden. De Zwitser Stefan Küng eindigde als derde en moest 29 seconden toegeven op de ontketende Belg.
Evenepoel nam de leiding over van Daniel Martínez. De Colombiaan eindigde als achtste en zakte naar de tweede plaats van het algemeen klassement, op 48 seconden van de Belgische favoriet voor de eindzege.
"Ik was zeer gemotiveerd voor deze tijdrit, de eerste van het jaar in mijn prachtige regenboogtrui", zei Evenepoel aan de finish. "Er stonden veel sterke jongens aan de start, maar ik vond meteen mijn ritme op de fiets en reed een solide rit. Ik ben trots op deze overwinning. Het is mijn tweede zege van dit seizoen in vijf koersdagen. Dat is niet slecht."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
5 uur geleden