Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel: ik wilde alles geven voor Jakobsen

Evenepoel: ik wilde alles geven voor Jakobsen

BUKOWINA TATRZANSKA (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn ritzege in de Ronde van Polen opgedragen aan Fabio Jakobsen. De Belg, die in de vierde etappe op indrukwekkende wijze naar de winst soleerde, is bij Deceuninck - Quick-Step ploeggenoot van de Nederlander die woensdag hard ten val kwam en vocht voor zijn leven. Tijdens de laatste meters van de vierde etappe hield Evenepoel het startnummer van Jakobsen, nummer 75, omhoog.

"Ik wilde vandaag alles geven voor Fabio. Na de eerste etappe hebben we allemaal behoorlijk moeilijke momenten gekend, maar we bleven bij elkaar en ik denk dat de hele wereld vandaag heeft gezien hoe sterk dit team is", zei de 20-jarige Evenepoel, die zondag als leider aan de laatste rit begint.

"Het goede nieuws dat we vrijdag ontvingen over Fabio werkte als een grote mentale boost en daarom wilde ik vandaag iets doen. Daarom vroeg ik 's ochtends voor de start naar zijn startnummer. Op het moment dat ik het in handen had, voelde ik meteen iets speciaals. Het was niet gemakkelijk en ik leed, maar het is niet te vergelijken met wat Fabio op dit moment doormaakt. Hij gaf me de energie om door te gaan en nooit meer achterom te kijken."

Evenepoel heeft in het algemeen klassement bijna 2 minuten voorsprong op de Deen Jakob Fuglsang.

Meer uit Sport

Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

3 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

7 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

7 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 dag geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

1 dag geleden