Evenepoel: ik wilde alles geven voor Jakobsen
BUKOWINA TATRZANSKA (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn ritzege in de Ronde van Polen opgedragen aan Fabio Jakobsen. De Belg, die in de vierde etappe op indrukwekkende wijze naar de winst soleerde, is bij Deceuninck - Quick-Step ploeggenoot van de Nederlander die woensdag hard ten val kwam en vocht voor zijn leven. Tijdens de laatste meters van de vierde etappe hield Evenepoel het startnummer van Jakobsen, nummer 75, omhoog.
"Ik wilde vandaag alles geven voor Fabio. Na de eerste etappe hebben we allemaal behoorlijk moeilijke momenten gekend, maar we bleven bij elkaar en ik denk dat de hele wereld vandaag heeft gezien hoe sterk dit team is", zei de 20-jarige Evenepoel, die zondag als leider aan de laatste rit begint.
"Het goede nieuws dat we vrijdag ontvingen over Fabio werkte als een grote mentale boost en daarom wilde ik vandaag iets doen. Daarom vroeg ik 's ochtends voor de start naar zijn startnummer. Op het moment dat ik het in handen had, voelde ik meteen iets speciaals. Het was niet gemakkelijk en ik leed, maar het is niet te vergelijken met wat Fabio op dit moment doormaakt. Hij gaf me de energie om door te gaan en nooit meer achterom te kijken."
Evenepoel heeft in het algemeen klassement bijna 2 minuten voorsprong op de Deen Jakob Fuglsang.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
1 dag geleden