Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel hoopt dat Roglic na val verder kan in Vuelta

Evenepoel hoopt dat Roglic na val verder kan in Vuelta

TOMARES (ANP) - Remco Evenepoel was dinsdag blij dat hij de schade in de zestiende etappe van de Ronde van Spanje beperkt hield. De Belgische klassementsleider reed op weg naar finishplaats Tomares lek, maar omdat dat in de laatste 3 kilometer van de wedstrijd gebeurde, kreeg hij dezelfde eindtijd toegewezen als de groep waar hij op dat moment in reed.

"Ik ben blij dat die regel bestaat, de laatste 4 of 5 kilometer had ik best wat angst", zei Evenepoel, die concurrent Primoz Roglic van Jumbo-Visma op ruim 2,5 kilometer van de finish met vier sprinters achter zich aan weg zag fietsen uit het peloton. Dat kopgroepje kwam 8 seconden eerder over de finish dan het peloton, zodat Evenepoel iets van zijn ruime voorsprong in het klassement verloor.

Roglic ging in de sprint hard onderuit en liep flink wat verwondingen op. "Ik hoop dat hij oké is en woensdag gewoon weer van start kan gaan. Dit gun je niemand, hij heeft weinig geluk dit jaar", zei Evenepoel, die niet helemaal verrast was door de ontsnappingspoging van Roglic tegen het einde van de race. "Hij is zeer explosief en kan dat. Ik wist dat hij het zou proberen."

De etappes van donderdag en zaterdag bevatten meerdere klimmen. Dat zijn voor Roglic en nummer 3 Enric Mas uit Spanje de belangrijkste momenten om het Evenepoel op weg naar de eindzege moeilijk te maken.

Meer uit Sport

Nederlandse baansprinters prolongeren WK-titel in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - De Nederlandse baansprinters hebben in Shanghai opnieuw met succes hun wereldtitel verdedigd. Harry Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg versloegen in de finale van de teamsprint de Australiërs. Het Nederlandse trio werd vanaf 2019 acht keer wereldkampioen op dit onderdeel. Voor Lavreysen betekende het zijn 21e wereldtitel op de baan.

15 minuten geleden
Wiebes pakt in Shanghai derde WK-titel op de scratch

SHANGHAI (ANP) - Lorena Wiebes (27) heeft bij de WK baanwielrennen in Shanghai haar wereldtitel op het onderdeel scratch opnieuw geprolongeerd. De 27-jarige Nederlandse was de afgelopen twee WK's ook al de beste op het niet-olympische onderdeel.

40 minuten geleden
Nederlandse teamsprintsters missen WK-finale, mannen wel door

SHANGHAI (ANP) - De Nederlandse baansprintsters zijn er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de teamsprint op de WK baanwielrennen in Shanghai. Kim Kalee, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet verloren in de eerste ronde van de Duitse vrouwen en zullen hun titel in de finale later woensdagmiddag niet verdedigen.

1 uur geleden
Drie Russische turners bij podiumtraining WK

ROTTERDAM (ANP) - Drie Russische turners zijn woensdag begonnen aan de podiumtraining bij de WK in Ahoy Rotterdam. Het gaat om Arsenii Doechno, Daniel Marinov en Sergei Naidin. Zij arriveerden dinsdag, samen met turnster Aljona Glotova, in de Nederlandse stad.

1 uur geleden
Fransman Monfils beëindigt tennisloopbaan op zijn 40e

LONDEN (ANP/RTR) - De Fransman Gaël Monfils (40) heeft zijn tennisloopbaan beëindigd. Dat heeft de International Tennis Integrity Agency (ITIA) volgens persbureau Reuters laten weten. Monfils valt niet langer onder de antidopingprotocollen van de sport en mag niet meer deelnemen aan toernooien, vertelde een woordvoerder van de ITIA woensdag aan Reuters. Monfils staat op de officiële lijst van gestopte spelers van de organisatie. Hij heeft zelf nog niets naar buiten gebracht.

1 uur geleden
Mondiale turnbond treft schikking met Israël over WK-uitsluiting

LAUSANNE (ANP) - De mondiale turnbond World Gymnastics en de Israëlische turnbond (IGF) hebben een schikking getroffen in de zaak rondom de uitsluiting van de Israëlische turners tijdens de WK van vorig jaar in Jakarta. Daarmee is de procedure bij het Internationaal Sporttribunaal (CAS) beëindigd, zo meldt World Gymnastics in een persbericht.

2 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp is er op het masterstoernooi van Shanghai niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De beste tennisser van Nederland moest in de vierde ronde na drie sets het hoofd buigen voor de als twaalfde geplaatste Spanjaard Rafael Jódar: 7-6 (4) 4-6 2-6.

5 uur geleden