Evenepoel hoopt dat Roglic na val verder kan in Vuelta
TOMARES (ANP) - Remco Evenepoel was dinsdag blij dat hij de schade in de zestiende etappe van de Ronde van Spanje beperkt hield. De Belgische klassementsleider reed op weg naar finishplaats Tomares lek, maar omdat dat in de laatste 3 kilometer van de wedstrijd gebeurde, kreeg hij dezelfde eindtijd toegewezen als de groep waar hij op dat moment in reed.
"Ik ben blij dat die regel bestaat, de laatste 4 of 5 kilometer had ik best wat angst", zei Evenepoel, die concurrent Primoz Roglic van Jumbo-Visma op ruim 2,5 kilometer van de finish met vier sprinters achter zich aan weg zag fietsen uit het peloton. Dat kopgroepje kwam 8 seconden eerder over de finish dan het peloton, zodat Evenepoel iets van zijn ruime voorsprong in het klassement verloor.
Roglic ging in de sprint hard onderuit en liep flink wat verwondingen op. "Ik hoop dat hij oké is en woensdag gewoon weer van start kan gaan. Dit gun je niemand, hij heeft weinig geluk dit jaar", zei Evenepoel, die niet helemaal verrast was door de ontsnappingspoging van Roglic tegen het einde van de race. "Hij is zeer explosief en kan dat. Ik wist dat hij het zou proberen."
De etappes van donderdag en zaterdag bevatten meerdere klimmen. Dat zijn voor Roglic en nummer 3 Enric Mas uit Spanje de belangrijkste momenten om het Evenepoel op weg naar de eindzege moeilijk te maken.
Meer uit Sport
MONTBRISON (ANP) - De wielrensters in de Tour de France Femmes zijn vertrokken voor opnieuw een zware etappe. De start van de zesde etappe was in het bij Lyon gelegen Montbrison, de finish is na 153 kilometer in Tournon-sur-Rhône.
1 uur geledenLEEK (ANP) - Groningen en Drenthe strijden alleen nog met India om de organisatie van de WK wielrennen in 2032. Dat heeft voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI bekendgemaakt tijdens een interview. Eigenaar Thijs Rondhuis van wielerorganisatie Courage Event, een van de organisaties achter het Nederlandse WK-bid, is blij met het wegvallen van concurrenten, maar ziet India als "een van de zwaarste tegenkandidaten".
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Mexicaan Isaac del Toro heeft na zijn sterke Tour de France zijn contract bij UAE Team Emirates verlengd. De 22-jarige wielrenner ligt daardoor de komende vijf jaar nog vast bij de ploeg met daarin ook onder anderen vijfvoudig Tourwinnaar en regerend wereldkampioen Tadej Pogačar. Del Toro werd zelf derde bij zijn debuut in de Ronde van Frankrijk en won de witte jongerentrui.
5 uur geledenMONTREAL (ANP/AFP) - Tenniser Botic van de Zandschulp heeft in de nacht van woensdag op donderdag op het masterstoernooi van Montreal verrassend gewonnen van de als vierde geplaatste Daniil Medvedev. Van de Zandschulp versloeg de kampioen van 2021 in twee sets: 6-3 7-6 (5).
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de derde ronde bereikt van het masterstoernooi van Montreal. De 30-jarige Haarlemmer zorgde voor een grote verrassing door in drie sets te winnen van de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 6-2 6-4.
14 uur geledenBELLEVILLE-EN-BAUJOLAIS (ANP/AFP) - Pauline Ferrand-Prévot heeft de hoop op een tweede overwinning op rij in de Tour de France Femmes opgegeven. De titelverdedigster van Visma - Lease a Bike kwam in de heuvelachtige vijfde etappe op tweeënhalve minuut van winnares Demi Vollering binnen en noemde haar achterstand in het algemeen klassement op geletruidraagster Marlen Reusser en Vollering "onherstelbaar".
20 uur geledenBELLEVILLE-EN-BEAUJOLAIS (ANP) - Demi Vollering gelooft nog in de eindzege van de Tour de France Femmes. "Het zal een hard gevecht worden, maar ik ga er alles aan doen om te winnen", zei Vollering in het flashinterview. De 29-jarige renster won woensdag de vijfde etappe in de Tour de France Femmes en staat 12 seconden achter de Zwitserse geletruidraagster Marlen Reusser.
21 uur geleden