Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel hoopt dat Roglic na val verder kan in Vuelta

Evenepoel hoopt dat Roglic na val verder kan in Vuelta

TOMARES (ANP) - Remco Evenepoel was dinsdag blij dat hij de schade in de zestiende etappe van de Ronde van Spanje beperkt hield. De Belgische klassementsleider reed op weg naar finishplaats Tomares lek, maar omdat dat in de laatste 3 kilometer van de wedstrijd gebeurde, kreeg hij dezelfde eindtijd toegewezen als de groep waar hij op dat moment in reed.

"Ik ben blij dat die regel bestaat, de laatste 4 of 5 kilometer had ik best wat angst", zei Evenepoel, die concurrent Primoz Roglic van Jumbo-Visma op ruim 2,5 kilometer van de finish met vier sprinters achter zich aan weg zag fietsen uit het peloton. Dat kopgroepje kwam 8 seconden eerder over de finish dan het peloton, zodat Evenepoel iets van zijn ruime voorsprong in het klassement verloor.

Roglic ging in de sprint hard onderuit en liep flink wat verwondingen op. "Ik hoop dat hij oké is en woensdag gewoon weer van start kan gaan. Dit gun je niemand, hij heeft weinig geluk dit jaar", zei Evenepoel, die niet helemaal verrast was door de ontsnappingspoging van Roglic tegen het einde van de race. "Hij is zeer explosief en kan dat. Ik wist dat hij het zou proberen."

De etappes van donderdag en zaterdag bevatten meerdere klimmen. Dat zijn voor Roglic en nummer 3 Enric Mas uit Spanje de belangrijkste momenten om het Evenepoel op weg naar de eindzege moeilijk te maken.

Meer uit Sport

Norris snelste in kletsnatte kwalificatie GP van São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.

9 minuten geleden
Nummer 1 Rybakina laat WTA Finals schieten, Kostjoek vervanger

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.

14 minuten geleden
Alcaraz tegen Shelton in finale masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.

3 uur geleden
Brand pakt alsnog Europese titel veldrijden na straf Schreiber

ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.

4 uur geleden
Monfils nieuwe hoofdcoach van Franse Davis Cup-ploeg

PARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.

9 uur geleden
Tennisser Alcaraz verslaat Fritz in Parijs, Jodar naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.

23 uur geleden
Amerikaanse tennisser Tiafoe naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.

1 dag geleden