Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel deelt tik uit aan concurrentie in openingstijdrit Giro

Evenepoel deelt tik uit aan concurrentie in openingstijdrit Giro

ORTONA (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft de eerste tik uitgedeeld in de eerste etappe van de Giro d’Italia. De 23-jarige Belg van Soudal - Quick-Step was de beste in de openingstijdrit van Fossacesia naar Ortona over 19,6 kilometer. Evenepoel was met een tijd van 21.18 minuten veel sneller dan de rest. De Italiaan Filippo Ganna werd tweede op 22 seconden en de Portugees João Almeida werd op 29 tellen derde.

Primoz Roglic, de kopman van Jumbo-Visma, moest 43 seconden toegeven op Evenepoel en werd zesde. De Sloveen wordt gezien als de belangrijkste tegenstander van de Belg voor de eindzege van de Ronde van Italië. Ook op andere klassementsrenners als Tao Geoghegan Hart, de Girowinnaar van 2020, pakte Evenepoel 40 seconden. Geraint Thomas moest 55 seconden toegeven.

Voor Evenepoel, die bezig is aan zijn tweede Giro, is het zijn eerste etappezege in de Ronde van Italië. De Belg, die vorig jaar de Vuelta won, moest in 2021 opgeven bij zijn eerste deelname. Hij pakt als eerste Belg sinds Rik Verbrugghe bij de proloog in 2001 de roze leiderstrui.

Vlakke rit

De tijdrit met start in Fossacesia in de regio Abruzzen was grotendeels vlak, maar kende wel een slotklimmetje. Van de klassementsrenners zette Tao Geoghehan Hart als eerste een goede tijd neer. Met 21.56 was de Brit 6 seconden sneller dan de Australiër Jay Vine. De Portugees João Almedia was vervolgens weer 10 seconden sneller.

Evenepoel verpulverde die tijd daarna. Hij was bij het eerste meetpunt al 20 seconden sneller dan alle klassementsrenners. Alleen specialist Ganna hield de marge op 12 tellen. Op de streep had de Belg zijn voorsprong op alle concurrenten uitgebreid.

Daan Hoole was de beste Nederlander. De wielrenner van Trek-Segafredo werd ingehaald door de 1 minuut later gestarte Evenepoel en werd achttiende op 1.17 minuut van de ritwinnaar.

Meer uit Sport

Wielrenner Healy kan veroveren gele trui in Tour amper bevatten

PUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.

1 uur geleden
Yates wint eerste bergrit in Tour voor Arensman, Healy pakt geel

PUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Simon Yates heeft de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike hield na de eerste echte bergrit over ruim 165 kilometer net de Nederlander Thymen Arensman achter zich op Puy de Sancy. De Ier Ben Healy nam de gele leiderstrui over van Tadej Pogacar.

2 uur geleden
Tourpeloton begonnen aan eerste echte bergrit

ENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.

7 uur geleden
Wielrenner Van den Berg stapt af in Tour de France

ENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.

9 uur geleden
Kickboksers Rigters en Ben Saddik tegenover elkaar op Glory

ROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.

9 uur geleden
Tennisster Lamens klimt op wereldranglijst naar 61e plaats

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is op de wereldranglijst acht plaatsen gestegen. De 26-jarige Nederlandse neemt nu de 61e positie in. Ze stond nog niet eerder zo hoog. Lamens strandde op het zojuist afgesloten Wimbledon in de tweede ronde.

12 uur geleden
Wiegman met Engeland door op EK na ruime zege op Wales

SANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.

21 uur geleden