Evenepoel bezorgt België na 10 jaar weer wereldtitel wielrennen
WOLLONGONG (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft met een indrukwekkende solo de wegrace gewonnen bij de WK wielrennen in Australië. De 22-jarige renner van Quick-Step - Alpha Vinyl was met nog 60 kilometer te gaan ten aanval getrokken. Evenepoel kreeg een aantal renners mee, maar soleerde de laatste 25 kilometer naar de winst en de regenboogtrui. Hij is de eerste Belgische wereldkampioen sinds Philippe Gilbert tien jaar geleden in Valkenburg won.
De Fransman Christophe Laporte pakte het zilver, brons ging naar de Australiër Michael Matthews.
Nederland was Mathieu van der Poel al vroeg in de koers kwijtgeraakt. De kopman had in de nacht voor de wedstrijd enkele uren op het politiebureau doorgebracht na een aanvaring in het hotel met enkele kinderen die hem met lawaai op de gang hadden wakker gehouden. De ontgoochelde renner stapte al na 30 kilometer af. Van der Poel moet zich dinsdag nogmaals bij de autoriteiten melden en hoopt dan terug naar huis te kunnen keren.
Kopgroep
Achter een kopgroep van zestien renners brak ruim vier ronden voor het einde het peloton. Evenepoel zat in het eerste deel, net als onder anderen Nederlands kampioen Pascal Eenkhoorn, de Fransman Romain Bardet en de Colombiaan Nairo Quintana. De Belgische co-kopman naast Wout van Aert versnelde op zo'n 60 kilometer voor de streep. Met een groep achterhaalde hij de vroege vluchters, waarna hij met nog twee landgenoten goed vertegenwoordigd was voorin, net als Frankrijk en Italië. De aanwezigheid van alleen Eenkhoorn namens Nederland stak daar schril bij af. Na het wegvallen van Van der Poel waren Bauke Mollema en Dylan van Baarle de kopmannen, maar beiden zaten in de groep met onder anderen titelverdediger Julian Alaphilippe, Van Aert en de Sloveen Tadej Pogacar, die nooit meer dichterbij kwam.
Evenepoel liet met de Kazach Alexei Loetsenko zijn medevluchters achter en besloot 25 kilometer voor de finish alleen verder te gaan. Het was de beslissing. Een vijftal leek daarna te gaan rijden voor de overige medailles, maar zag het peloton in de slotkilometer voorbij komen. Laporte passeerde de finish op ruim 2 minuten van Evenepoel als tweede. Mollema was op de 25e plaats de eerste Nederlander.
Evenepoel won dit jaar al Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Spanje. In 2018 was hij al wereldkampioen op de weg bij de junioren.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
21 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden