Evenepoel bezorgt België na 10 jaar weer wereldtitel wielrennen
WOLLONGONG (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft met een indrukwekkende solo de wegrace gewonnen bij de WK wielrennen in Australië. De 22-jarige renner van Quick-Step - Alpha Vinyl was met nog 60 kilometer te gaan ten aanval getrokken. Evenepoel kreeg een aantal renners mee, maar soleerde de laatste 25 kilometer naar de winst en de regenboogtrui. Hij is de eerste Belgische wereldkampioen sinds Philippe Gilbert tien jaar geleden in Valkenburg won.
De Fransman Christophe Laporte pakte het zilver, brons ging naar de Australiër Michael Matthews.
Nederland was Mathieu van der Poel al vroeg in de koers kwijtgeraakt. De kopman had in de nacht voor de wedstrijd enkele uren op het politiebureau doorgebracht na een aanvaring in het hotel met enkele kinderen die hem met lawaai op de gang hadden wakker gehouden. De ontgoochelde renner stapte al na 30 kilometer af. Van der Poel moet zich dinsdag nogmaals bij de autoriteiten melden en hoopt dan terug naar huis te kunnen keren.
Kopgroep
Achter een kopgroep van zestien renners brak ruim vier ronden voor het einde het peloton. Evenepoel zat in het eerste deel, net als onder anderen Nederlands kampioen Pascal Eenkhoorn, de Fransman Romain Bardet en de Colombiaan Nairo Quintana. De Belgische co-kopman naast Wout van Aert versnelde op zo'n 60 kilometer voor de streep. Met een groep achterhaalde hij de vroege vluchters, waarna hij met nog twee landgenoten goed vertegenwoordigd was voorin, net als Frankrijk en Italië. De aanwezigheid van alleen Eenkhoorn namens Nederland stak daar schril bij af. Na het wegvallen van Van der Poel waren Bauke Mollema en Dylan van Baarle de kopmannen, maar beiden zaten in de groep met onder anderen titelverdediger Julian Alaphilippe, Van Aert en de Sloveen Tadej Pogacar, die nooit meer dichterbij kwam.
Evenepoel liet met de Kazach Alexei Loetsenko zijn medevluchters achter en besloot 25 kilometer voor de finish alleen verder te gaan. Het was de beslissing. Een vijftal leek daarna te gaan rijden voor de overige medailles, maar zag het peloton in de slotkilometer voorbij komen. Laporte passeerde de finish op ruim 2 minuten van Evenepoel als tweede. Mollema was op de 25e plaats de eerste Nederlander.
Evenepoel won dit jaar al Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Spanje. In 2018 was hij al wereldkampioen op de weg bij de junioren.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
8 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
9 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
11 uur geleden