Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel aan de leiding na tweede ritzege in Ronde van Noorwegen

Evenepoel aan de leiding na tweede ritzege in Ronde van Noorwegen

STAVSRO (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft in de Ronde van Noorwegen zijn tweede ritzege geboekt. De 22-jarige Belg van Quick-Step - Alpha Vinyl won de derde rit, een bergetappe met aankomst op de Gaustatoppen na 175,8 kilometer na een solo op de slotklim. Hij nam daarmee ook de leiderstrui over van de Noor Tobias Halland Johannessen, die op 1.21 minuut als vierde binnenkwam.

Evenepoel had de eerste etappe in de Ronde van Noorwegen ook al gewonnen. Met zijn tweede ritoverwinning komt zijn aantal zeges dit seizoen op zes. Hij won eerder de Ronde van de Algarve en de klassieker Luik-Bastenaken-Luik.

De Belg was de sterkste van de klassementsrenners op de lange slotklim van 12 kilometer. Met de Australiërs Jay Vine en Luke Plapp reed Evenepoel met nog zo 'n 5 kilometer te gaan weg bij de anderen klassementsrenners onder wie Johannessen. In de daaropvolgende kilometer liet hij ook zijn medevluchters achter van wie Vine op 27 seconden tweede werd. De renner van Alpecin-Fenix staat in het klassement ook tweede op 46 seconden.

"Dit is een mooie voorsprong", zei Evenepoel na zijn ritzege. "Hopelijk kunnen we dit nu controleren tot het eind van de koers. Het is fijn voor het team dat we opnieuw winnen en dat ik met een mooie voorsprong aan die vierde rit kan beginnen. Dat maakt het iets gemakkelijker om te controleren. Al moeten we er wel voor knokken, want hier in Noorwegen, met die lokale rondjes en de wind, moet je altijd op je hoede zijn."

Meer uit Sport

Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

4 uur geleden
Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

9 uur geleden
NOC*NSF tegen deelname sporters Paralympics onder Russische vlag

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."

9 uur geleden
Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

12 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

12 uur geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

18 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

1 dag geleden