Evenepoel aan de leiding na tweede ritzege in Ronde van Noorwegen
STAVSRO (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft in de Ronde van Noorwegen zijn tweede ritzege geboekt. De 22-jarige Belg van Quick-Step - Alpha Vinyl won de derde rit, een bergetappe met aankomst op de Gaustatoppen na 175,8 kilometer na een solo op de slotklim. Hij nam daarmee ook de leiderstrui over van de Noor Tobias Halland Johannessen, die op 1.21 minuut als vierde binnenkwam.
Evenepoel had de eerste etappe in de Ronde van Noorwegen ook al gewonnen. Met zijn tweede ritoverwinning komt zijn aantal zeges dit seizoen op zes. Hij won eerder de Ronde van de Algarve en de klassieker Luik-Bastenaken-Luik.
De Belg was de sterkste van de klassementsrenners op de lange slotklim van 12 kilometer. Met de Australiërs Jay Vine en Luke Plapp reed Evenepoel met nog zo 'n 5 kilometer te gaan weg bij de anderen klassementsrenners onder wie Johannessen. In de daaropvolgende kilometer liet hij ook zijn medevluchters achter van wie Vine op 27 seconden tweede werd. De renner van Alpecin-Fenix staat in het klassement ook tweede op 46 seconden.
"Dit is een mooie voorsprong", zei Evenepoel na zijn ritzege. "Hopelijk kunnen we dit nu controleren tot het eind van de koers. Het is fijn voor het team dat we opnieuw winnen en dat ik met een mooie voorsprong aan die vierde rit kan beginnen. Dat maakt het iets gemakkelijker om te controleren. Al moeten we er wel voor knokken, want hier in Noorwegen, met die lokale rondjes en de wind, moet je altijd op je hoede zijn."
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
11 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
18 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
2 dagen geleden