Evenepoel aan de leiding na tweede ritzege in Ronde van Noorwegen
STAVSRO (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft in de Ronde van Noorwegen zijn tweede ritzege geboekt. De 22-jarige Belg van Quick-Step - Alpha Vinyl won de derde rit, een bergetappe met aankomst op de Gaustatoppen na 175,8 kilometer na een solo op de slotklim. Hij nam daarmee ook de leiderstrui over van de Noor Tobias Halland Johannessen, die op 1.21 minuut als vierde binnenkwam.
Evenepoel had de eerste etappe in de Ronde van Noorwegen ook al gewonnen. Met zijn tweede ritoverwinning komt zijn aantal zeges dit seizoen op zes. Hij won eerder de Ronde van de Algarve en de klassieker Luik-Bastenaken-Luik.
De Belg was de sterkste van de klassementsrenners op de lange slotklim van 12 kilometer. Met de Australiërs Jay Vine en Luke Plapp reed Evenepoel met nog zo 'n 5 kilometer te gaan weg bij de anderen klassementsrenners onder wie Johannessen. In de daaropvolgende kilometer liet hij ook zijn medevluchters achter van wie Vine op 27 seconden tweede werd. De renner van Alpecin-Fenix staat in het klassement ook tweede op 46 seconden.
"Dit is een mooie voorsprong", zei Evenepoel na zijn ritzege. "Hopelijk kunnen we dit nu controleren tot het eind van de koers. Het is fijn voor het team dat we opnieuw winnen en dat ik met een mooie voorsprong aan die vierde rit kan beginnen. Dat maakt het iets gemakkelijker om te controleren. Al moeten we er wel voor knokken, want hier in Noorwegen, met die lokale rondjes en de wind, moet je altijd op je hoede zijn."
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
31 minuten geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
11 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
19 uur geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 dag geleden