Evenemententak blijft buitenbeentje bij groeiend RELX
LONDEN (ANP) - Dataleverancier RELX heeft afgelopen halfjaar bij vrijwel alle bedrijfsonderdelen groei geboekt. Wel had het bedrijf daarbij last van ongunstige wisselkoerseffecten. Alleen de evenemententak, met afstand het kleinste onderdeel, had nog altijd veel last van de coronacrisis. Daardoor gaan vakbeurzen en conferenties in veel landen nog altijd niet door.
Met name de risicoanalysetak van RELX deed goede zaken. Zonder de effecten van wisselkoersen groeide daar de omzet met 10 procent. De tak Scientific, Technical & Medical, die onder meer wetenschappelijke tijdschriften uitgeeft, was goed voor 5 procent meer omzet en Legal zag de omzet met 2 procent toenemen. De omzet van de evenemententak ging ten opzichte van vorig jaar met ruim een derde omlaag.
Topman Erik Engstrom vindt dat RELX goed bezig is en wijst daarvoor op die onderliggende groei. Die groei gaat over heel dit jaar iets hoger uitpakken dan het historisch gemiddelde, stelt het bedrijf nu.
Omzet
Met de nadelige gevolgen van de wisselkoersen meegeteld was de risicoanalysetak de enige die groeide. Ook de gehele omzet daalde op die basis, tot zo'n 3,4 miljard pond of 3,9 miljard euro. Dat was in het eerste halfjaar van 2020 nog 3,5 miljard pond.
De winst voor belastingen ging wel omhoog, tot 825 miljoen pond. Dat was een jaar eerder nog 666 miljoen pond.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.
5 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
10 uur geleden