Evenementenbranche 'verbaasd' om ophef doorverkoop kaartjes
DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisaties van poppodia, festivals en evenementen zijn "verbaasd" over de recente ophef rond de doorverkoop van kaartjes voor Lowlands. Die werden afgelopen maand voor hoge prijzen doorverkocht via Ticketmaster. Van misbruik van een economische machtspositie is geen sprake, zeggen de Vereniging Nederlandse Poppodia en -Festivals (VNPF) en de Vereniging van Evenementen Makers (VVEM). De organisaties wijzen erop dat het huidige systeem ervoor zorgt dat mensen veilig een doorverkocht kaartje kunnen kopen en zeker weten dat het geldig is.
Mensen die doorverkochte tickets voor Lowlands kochten via Ticketmaster waren zo'n 100 euro duurder uit dan de originele ticketprijs van 300 euro. De brancheverenigingen benadrukken dat de doorverkoop via bedrijven als Ticketmaster garandeert dat organisatoren zelf contact kunnen opnemen met bezoekers en dat bezoekers gegarandeerd toegang krijgen tot een evenement.
Volgens de verenigingen moeten organisatoren "helaas vaak kaartkopers de toegang weigeren". Dit komt dan doordat zij tickets hebben gekocht bij doorverkoopsites die "niet in opdracht van de organisator werken", waardoor het kan voorkomen dat mensen ongeldige tickets kopen. De brancheverenigingen vinden het gekozen verkoopsysteem daarom "goed functionerend en flexibel maar tegelijkertijd veilig" en noemen de ophef "onterecht".
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
12 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
16 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
17 uur geleden