Evenementenbranche blij met versoepelingen, maar niet met 1G
AMSTERDAM (ANP) - De evenementenbranche is blij met de mogelijke versoepelingen voor de sector, maar hoopt dat het 1G-beleid dat er misschien komt, zo snel mogelijk weer wordt afgeschaft. Dat komt naar voren uit een rondgang van het ANP langs de Ziggo Dome, Alliantie van Evenementenbouwers, evenementenorganisator MOJO en branchevereniging van poppodia en -festivals (VNPF). Mogelijk kunnen evenementen met meer dan vijfhonderd bezoekers zonder vaste zitplaats doorgaan, maar dienen bezoekers dan wel een negatief testbewijs te laten zien (1G). Dinsdagavond worden de definitieve maatregelen aangekondigd tijdens de coronapersconferentie.
"Versoepelingen zijn wat ons betreft hard nodig", zegt Jolanda Jansen, woordvoerster van de Alliantie van Evenementenbouwers en directeur van Rotterdam Ahoy. De directeur van MOJO, Ruben Brouwer, zegt dat hij "natuurlijk blij is", maar dat het "lang genoeg geduurd heeft". Ook Danny Damman, directeur van de Ziggo Dome, is "superblij". "Maar het is ook nodig om weer open te gaan, zodat we weer geld kunnen verdienen."
Wel zetten de organisaties vraagtekens bij het 1G-beleid. "Je kunt elkaar in de hele maatschappij ontmoeten en besmetten, dat leidt niet tot grote problemen in ziekenhuizen", zegt Jansen. "Waarom moet je dan wel bij evenementen testen?" Ook Brouwer snapt deze mogelijke maatregel voor alleen hun sector niet. "Straks hoef je je nergens voor te laten testen, behalve bij ons. Ik vind dat moeilijk uit te leggen." Damman heeft een "dubbel gevoel", zegt hij. "Enerzijds ben ik heel erg blij met versoepelingen. Maar anderzijds is 1G een enorme drempel."
Vijfhonderd bezoekers
VNPF-directeur Berend Schans vraagt zich vooral af hoe de grens van vijfhonderd mensen tot stand is gekomen. "Nogal willekeurig", maar met grote gevolgen, vreest Schans. "We maken ons zorgen over de vraaguitval die 1G gaat veroorzaken." Want veel mensen hebben geen zin om zich te laten testen, denkt hij. Volgens Damman is het niet alleen "een enorme drempel" voor bezoekers, maar ook voor personeel. "We hebben als we openen zes concerten achter elkaar, moeten we dan zes keer het hele personeel laten testen?"
Momenteel mogen evenementenhallen maximaal 1250 bezoekers ontvangen, waarbij mensen moeten kunnen zitten en 1,5 meter afstand van elkaar moeten kunnen houden. Veel grote evenementen zijn hierdoor de afgelopen weken afgelast of verplaatst.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hulporganisatie Save the Children Nederland wil dat kinderen die in onveilige situaties in noodopvanglocaties wonen zo snel mogelijk een nieuwe plek krijgen. Volgens de organisatie verblijven er zo'n 750 kinderen in opvanglocaties voor asielzoekers "die uitermate onveilig en schadelijk voor hen zijn".
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of provider Odido gegevens van klanten te lang bewaart. Daarnaast kijkt de privacytoezichthouder samen met de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) of het bedrijf informatie van klanten goed heeft beveiligd. Bij de recente datadiefstal bij Odido werden ook gegevens buitgemaakt van mensen die al jaren geen klant meer zijn.
1 uur geledenHENGELO (ANP) - De eerste eikenprocessierupsen van dit voorjaar zijn al gesignaleerd, vroeger dan ooit eerder in Nederland. Kenniscentrum Eikenprocessierups laat weten dat de beestjes, die later in het seizoen voor veel hinder kunnen zorgen, begin deze week in Hengelo (Overijssel) zijn waargenomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft bij het gerechtshof in Amsterdam gepleit om de rapper in hoger beroep vrij te spreken van het aanranden en verkrachten van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo in augustus 2018.
1 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is woensdagavond in Duitsland opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij het neerschieten van een politiemedewerker van Iraanse afkomst in Schoonhoven. De beschieting was vorige week donderdag, de 36-jarige politiemedewerker raakte zwaargewond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer mensen overleden vorig jaar door een arbeidsongeval. In 2025 overleden 59 mensen na een ongeluk op de werkvloer, een jaar eerder waren dat er 52. Dat meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tegen Ali B is donderdag een celstraf van dertig maanden geëist in het hoger beroep van zijn zedenzaak. Het Openbaar Ministerie acht hem schuldig aan een aanranding en twee verkrachtingen.
3 uur geleden