Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Even wat minder vakantieboekingen door mooi weer en inflatiezorg

Even wat minder vakantieboekingen door mooi weer en inflatiezorg

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders willen niet meer zo graag naar het buitenland op vakantie als begin dit jaar. Het mooie weer van de afgelopen maand lijkt Nederlanders te doen beseffen dat het misschien toch niet zo nodig is om naar een ander land te gaan. Ook zorgen over de portemonnee vanwege de inflatie kunnen een rol spelen bij de boekingsdip, zegt reisbrancheorganisatie ANVR na eerdere berichtgeving van NU.nl.

Vakanties zijn gemiddeld genomen al snel 15 tot 20 procent duurder dan een jaar eerder. Waar dat mensen met hogere inkomens begin dit jaar niet leek te deren - zij boekten massaal - lijkt dit wel invloed te hebben op de mensen die normaal op lastminutes wachten.

"Na corona heeft de snelheid van het herstel me enorm verrast", zegt ANVR-directeur Frank Oostdam. "Tot eind mei stond reizen bijna op 1 op de prioriteitenlijst van de gemiddelde Nederlander. Nu is dat even niet meer zo, mensen lijken terug te schrikken voor de hoge prijzen." Verder werd in maart en april - maanden met slecht weer - juist veel geboekt, terwijl dit in de tropische maand juni een paar procent lager uitviel.

Aardbeving

Boekingen voor Turkije lopen na de aardbeving van eerder dit jaar nog altijd minder hard, maar ook Griekenland en Kroatië zijn wat minder populair dan vorig jaar. Scandinavische landen kunnen juist rekenen op meer Nederlanders, maar door de nog altijd lagere populariteit van deze landen kunnen zij het lagere aantal boekingen alsnog niet op niveau houden.

Oostdam rekent alsnog wel op een inhaaleffect de komende maanden, omdat uit eerder onderzoek was gebleken dat Nederlanders wel graag op vakantie gaan dit jaar. Mogelijk trekken kortingen hen over de streep, iets wat volgens de directeur onvermijdelijk is als vliegtuigstoelen en hotelkamers overblijven.

Meer uit Financieel

Prijzen kleding en gas drukken inflatie in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in oktober gemiddeld 3,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,3 procent in september.

1 uur geleden
Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

10 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

11 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

13 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

14 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

14 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

15 uur geleden