Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Even aandacht voor Facebook vanwege resultaten

Even aandacht voor Facebook vanwege resultaten

MENLO PARK (ANP) - Facebook komt maandag met kwartaalcijfers en voor het geplaagde socialemediabedrijf betekent dit dat de aandacht even wordt afgeleid van de vele schandalen. Een klokkenluidster heeft namelijk een reeks interne documenten naar buiten gebracht waardoor Facebook de laatste tijd in het nieuws is omdat het bedrijf niets deed met verontrustende interne onderzoeksresultaten en te weinig deed tegen nepnieuws en complottheorieën. Ook steeds meer medewerkers van het bedrijf voelen zich daar ongemakkelijk bij, volgens de onthullingen.

Daar komt nog bij dat het bedrijf bij overheden en toezichthouders steeds vaker in het vizier is. Zo gaan er bij sommige Amerikaanse politici stemmen op om Facebook, dat behalve van het gelijknamige sociale netwerk ook eigenaar is van Instagram en WhatsApp, op te splitsen.

Ook op het cijferfront is er mogelijk slecht nieuws voor Facebook. Concurrent Snap meldde bij de eigen kwartaalupdate last te hebben gehad van een wijziging in het mobiele besturingssysteem iOS van Apple. Daarin moeten apps die mensen volgen sinds april nadrukkelijk om toestemming vragen van hun gebruikers. Veel mensen kiezen ervoor om die toestemming niet te geven en dan weet de app veel minder over die gebruiker. Die informatie kan dan ook niet worden doorgespeeld naar adverteerders waardoor zij minder willen betalen voor reclamecampagnes.

Of de wijziging ook gevolgen heeft voor Facebook moet uiteraard nog blijken, maar het bedrijf lobbyde al voor de wijziging tegen de plannen van Apple. Ook nadat de verandering toch werd doorgevoerd herhaalde Facebook meermalen dat het tegenwind verwachtte van die stap.

Mogelijk maakt Facebook komende week overigens ook een nieuwe naam bekend voor het bedrijf. Dat heet nu nog hetzelfde als het sociale netwerk waar het mee begon, maar topman en oprichter Mark Zuckerberg wil juist op dat product minder nadruk leggen. Die aandacht moet in plaats daarvan richting de zogenoemde metaverse die het bedrijf wil bouwen. Die metaverse is een wereld in virtual reality waar sociale media, spellen en webwinkels samenkomen zodat gebruikers die wereld niet meer hoeven te verlaten.

Meer uit Financieel

Brussel staat tijdelijk meer staatssteun toe om energiecrisis

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat tijdelijk toestaan dat lidstaten meer staatssteun verlenen aan bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Brussel staat toe dat meer geld wordt gegeven aan de landbouw-, visserij- en transportsector. Deze sectoren hebben te maken met prijsstijgingen voor brandstof of kunstmest. Ook voor industrie die veel energie verbruikt, komen soepelere regels voor staatssteun.

1 uur geleden
FT: eigenaar pompt 210 miljoen euro in noodlijdend Lipton

LONDEN (ANP) - Investeerder CVC, de eigenaar van Lipton, investeert 210 miljoen euro in het theemerk. Dat meldt de Financial Times. Het noodlijdende theebedrijf moet op die manier het hoofd boven water houden.

1 uur geleden
Bloomberg: superolietanker uit Straat van Hormuz vaart naar Japan

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan kan een nieuwe lading olie uit het Midden-Oosten ontvangen, ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz. Een Japanse supertanker met ruwe olie verliet dinsdagavond laat de vrijwel afgesloten zeestraat, meldt persbureau Bloomberg. De tanker zou woensdagochtend vroeg zijn bestemming hebben aangepast naar het Japanse Nagoya.

1 uur geleden
Gewasprijzen op hoogste niveau sinds 2023 door Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De langdurige sluiting van de Straat van Hormuz door de oorlog in het Midden-Oosten en extreem weer hebben de prijzen voor landbouwproducten naar het hoogste niveau in twee jaar gestuwd. Het risico op voedselinflatie, oftewel hogere prijzen voor basisvoedingsmiddelen, is door de hogere gewasprijzen in combinatie met hogere kosten voor kunstmest en het vooruitzicht van kleinere oogsten verder toegenomen.

1 uur geleden
Rusland voorspelt prijsdaling olie na vertrek VAE uit OPEC

MOSKOU (ANP/RTR) - Het vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uit oliekartel OPEC leidt er waarschijnlijk toe dat olieproducerende landen hun productie opvoeren. Daardoor zouden olieprijzen op termijn moeten dalen, voorspelt de Russische minister van Financiën Anton Siluanov.

1 uur geleden
Vattenfall profiteert van hoge elektriciteitsprijs in Scandinavië

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.

2 uur geleden
Spaanse inflatie loopt verder op door hogere energieprijzen

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden