Even aandacht voor Facebook vanwege resultaten
MENLO PARK (ANP) - Facebook komt maandag met kwartaalcijfers en voor het geplaagde socialemediabedrijf betekent dit dat de aandacht even wordt afgeleid van de vele schandalen. Een klokkenluidster heeft namelijk een reeks interne documenten naar buiten gebracht waardoor Facebook de laatste tijd in het nieuws is omdat het bedrijf niets deed met verontrustende interne onderzoeksresultaten en te weinig deed tegen nepnieuws en complottheorieën. Ook steeds meer medewerkers van het bedrijf voelen zich daar ongemakkelijk bij, volgens de onthullingen.
Daar komt nog bij dat het bedrijf bij overheden en toezichthouders steeds vaker in het vizier is. Zo gaan er bij sommige Amerikaanse politici stemmen op om Facebook, dat behalve van het gelijknamige sociale netwerk ook eigenaar is van Instagram en WhatsApp, op te splitsen.
Ook op het cijferfront is er mogelijk slecht nieuws voor Facebook. Concurrent Snap meldde bij de eigen kwartaalupdate last te hebben gehad van een wijziging in het mobiele besturingssysteem iOS van Apple. Daarin moeten apps die mensen volgen sinds april nadrukkelijk om toestemming vragen van hun gebruikers. Veel mensen kiezen ervoor om die toestemming niet te geven en dan weet de app veel minder over die gebruiker. Die informatie kan dan ook niet worden doorgespeeld naar adverteerders waardoor zij minder willen betalen voor reclamecampagnes.
Tegenwind
Of de wijziging ook gevolgen heeft voor Facebook moet uiteraard nog blijken, maar het bedrijf lobbyde al voor de wijziging tegen de plannen van Apple. Ook nadat de verandering toch werd doorgevoerd herhaalde Facebook meermalen dat het tegenwind verwachtte van die stap.
Mogelijk maakt Facebook komende week overigens ook een nieuwe naam bekend voor het bedrijf. Dat heet nu nog hetzelfde als het sociale netwerk waar het mee begon, maar topman en oprichter Mark Zuckerberg wil juist op dat product minder nadruk leggen. Die aandacht moet in plaats daarvan richting de zogenoemde metaverse die het bedrijf wil bouwen. Die metaverse is een wereld in virtual reality waar sociale media, spellen en webwinkels samenkomen zodat gebruikers die wereld niet meer hoeven te verlaten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.
10 uur geledenCAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.
11 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.
1 dag geleden