Even aandacht voor Facebook vanwege resultaten
MENLO PARK (ANP) - Facebook komt maandag met kwartaalcijfers en voor het geplaagde socialemediabedrijf betekent dit dat de aandacht even wordt afgeleid van de vele schandalen. Een klokkenluidster heeft namelijk een reeks interne documenten naar buiten gebracht waardoor Facebook de laatste tijd in het nieuws is omdat het bedrijf niets deed met verontrustende interne onderzoeksresultaten en te weinig deed tegen nepnieuws en complottheorieën. Ook steeds meer medewerkers van het bedrijf voelen zich daar ongemakkelijk bij, volgens de onthullingen.
Daar komt nog bij dat het bedrijf bij overheden en toezichthouders steeds vaker in het vizier is. Zo gaan er bij sommige Amerikaanse politici stemmen op om Facebook, dat behalve van het gelijknamige sociale netwerk ook eigenaar is van Instagram en WhatsApp, op te splitsen.
Ook op het cijferfront is er mogelijk slecht nieuws voor Facebook. Concurrent Snap meldde bij de eigen kwartaalupdate last te hebben gehad van een wijziging in het mobiele besturingssysteem iOS van Apple. Daarin moeten apps die mensen volgen sinds april nadrukkelijk om toestemming vragen van hun gebruikers. Veel mensen kiezen ervoor om die toestemming niet te geven en dan weet de app veel minder over die gebruiker. Die informatie kan dan ook niet worden doorgespeeld naar adverteerders waardoor zij minder willen betalen voor reclamecampagnes.
Tegenwind
Of de wijziging ook gevolgen heeft voor Facebook moet uiteraard nog blijken, maar het bedrijf lobbyde al voor de wijziging tegen de plannen van Apple. Ook nadat de verandering toch werd doorgevoerd herhaalde Facebook meermalen dat het tegenwind verwachtte van die stap.
Mogelijk maakt Facebook komende week overigens ook een nieuwe naam bekend voor het bedrijf. Dat heet nu nog hetzelfde als het sociale netwerk waar het mee begon, maar topman en oprichter Mark Zuckerberg wil juist op dat product minder nadruk leggen. Die aandacht moet in plaats daarvan richting de zogenoemde metaverse die het bedrijf wil bouwen. Die metaverse is een wereld in virtual reality waar sociale media, spellen en webwinkels samenkomen zodat gebruikers die wereld niet meer hoeven te verlaten.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten voeren waarschijnlijk deze week een wereldwijd tarief voor importheffingen in van 15 procent, zei minister van Financiën Scott Bessent. Die stap is nodig omdat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onrechtmatig verklaarde.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aandeel vrouwen in het bestuur van grote Nederlandse bedrijven is verder gestegen. De Sociaal-Economische Raad (SER) meldt dat het aandeel vrouwen eind 2024 is toegenomen naar gemiddeld 17,3 procent, 2 procentpunt meer dan een jaar eerder. De groei van de man-vrouwverhouding in de raad van commissarissen stagneerde echter.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie plant nog geen noodmaatregelen om de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. Dat heeft ze laten weten in een videovergadering met de lidstaten.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwen worden onevenredig hard geraakt door "de bezuinigingen in de zorg en de versoberingen in de sociale zekerheid" van het nieuwe kabinet. Dat concludeert vakbond FNV in een woensdag gepubliceerd rapport.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Duitse hotels die zeggen schade te hebben geleden door de prijsregels van Booking.com moeten dat eerst "voldoende aannemelijk" maken, voordat ze mogelijk compensatie krijgen. Dat stelt de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geleden