Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evacués uit China dragen mondkapjes

Evacués uit China dragen mondkapjes

EINDHOVEN (ANP) - De zeventien mensen die zondagavond vanuit China in Eindhoven aankomen, dragen mondkapjes. Ze zijn gezond, maar lopen een kleine kans het coronavirus met zich te dragen. Dat zei GGD-arts Ronald ter Schegget zondag. Ter Schegget vangt de evacués met zijn team van nog vijf andere mensen op en praat hen bij over de opvang in ons land.

Na aankomst in Eindhoven en controle op eventuele klachten worden de zeventien volwassenen - vijftien Nederlanders en twee Chinese partners - eerst naar een centrale opvang gebracht. Waar is nog niet bekend. Daarna moeten ze veertien dagen in quarantaine.

Mensen die thuis opvang hebben, kunnen die veertien dagen quarantaine in de eigen woning doorbrengen. Voorwaarde is wel dat ze in een eigen kamer verblijven en minstens 2 meter afstand jegens andere bewoners houden, aldus Ter Schegget. Mensen die thuis niet terecht kunnen, gaan naar een aparte opvang. Waar die is, kon de GGD-arts nog niet zeggen.

De aankomst op de militaire luchthaven in Eindhoven is rond 20.00 uur voorzien, maar het kan later worden, aldus Ter Schegget.

Meer uit Binnenland

Tientallen meldingen over noodweer in Spanje bij alarmcentrales

DEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales hebben tot nu toe tientallen meldingen gekregen van Nederlanders die in Spanje in de problemen zijn gekomen door noodweer. SOS International kreeg maandag rond de veertig telefoontjes, zegt directeur Violette Hasselmeijer.

1 uur geleden
In kranten volop aandacht voor babynieuws Jetten en partner

DEN HAAG (ANP) - Het babynieuws van premier Rob Jetten en zijn Argentijnse partner Nicolás Keenan staat dinsdag op de voorpagina van verschillende kranten. "Roze wolk", kopt het AD op de voorpagina bij een paginagrote foto van Jetten, Keenan en hun draagmoeder. "Alles lekt uit, maar niet de daverende privéprimeur van Rob Jetten", schrijft de krant verderop in een artikel.

5 uur geleden
Twee aanhoudingen na nieuwe onrust in Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.

11 uur geleden
Calandbrug dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.

13 uur geleden
Drie verdachten schietincident Nijmegen vrij, twee langer vast

NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.

18 uur geleden
30 jaar cel voor doden kleuter Dean, Romy W. krijgt voorwaarden

GENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

20 uur geleden
Stichting hoopt dat draagmoederschap normaler wordt door Jetten

DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."

20 uur geleden