Evacuaties vanuit Gaza naar Egypte opnieuw opgeschort
RAFAH (ANP/AFP) - De evacuaties vanuit Gaza richting Egypte gaan deze vrijdag niet door, melden Egyptische en Palestijnse bronnen aan persbureau Reuters. Dat zou te maken hebben met moeilijkheden om de medische evacués richting de grens te krijgen. Voor het eerst in dagen stonden weer mensen met Nederlandse papieren op de lijst.
Sinds 1 november mogen mensen met een buitenlands paspoort of een andere band met het buitenland Gaza verlaten. Ook worden zwaargewonde Palestijnen doorgelaten voor behandeling in Egypte. Op de lijst voor vrijdag stonden twee Palestijnen met een Nederlandse verblijfsvergunning, zo blijkt uit stukken die door de autoriteiten in Gaza gepubliceerd werden. Of zij ook daadwerkelijk de grens zouden oversteken, is onbekend.
Het is nog onduidelijk wanneer de grensovergang bij Rafah weer open gaat. Deze week werden de evacuaties twee keer eerder opgeschort omdat hulpverleners en medische konvooien werden getroffen door aanvallen.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - De officiële start van de onderhandelingen over toetreding van Oekraïne tot de EU is "voor ons echt een Rubicon, een mijlpaal", zei de Oekraïense vicepremier Taras Kachka maandagavond in Luxemburg. "Toetreding tot de Europese Unie is de droom van de Oekraïense samenleving en een zeer sterke veiligheidsgarantie", zei Kachka tijdens een persconferentie in Luxemburg, na de eerste officiële toetredingsgesprekken.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft per decreet besloten dat begin 2027, na meer dan twee decennia, weer presidentsverkiezingen gehouden moeten worden. Dat schrijft het Palestijnse persbureau Wafa, zonder te benoemen of de hoogbejaarde Abbas zelf ook weer wil meedoen.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De rechtbank van Oslo heeft een verzoek van Marius Borg Høiby om vrijgelaten te worden uit voorlopige hechtenis afgewezen, melden Noorse media. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit diende het verzoek maandag in nadat hij werd veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het akkoord dat Iran en de VS zijn overeengekomen, is elektronisch ondertekend door president Donald Trump, vicepresident Vance en de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris maandag tegen Reuters.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Rusland zit vermoedelijk achter brandstichtingen die gericht waren tegen de Britse premier Keir Starmer. Dat meldt de Britse omroep BBC op basis van eigen onderzoek. Een jonge Russische diplomaat zou de brandstichters opdracht hebben gegeven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de scheepvaart gewaarschuwd dat de Amerikaanse zeeblokkade van Iraanse havens nog van kracht is. Dat staat in een bericht van de krijgsmacht dat persbureau Reuters heeft ingezien.
5 uur geledenÉVIAN (ANP) - Iran moet echt veranderen om af te komen van Europese sancties, zegt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. "Als er geen gedragsverandering is, kun je de sancties voor het schenden van de mensenrechten en voor massavernietigingswapens niet opheffen."
5 uur geleden