Evacuaties in Valencia door instortingsgevaar 50 appartementen
VALENCIA (ANP) - In de Spaanse gemeente Catarroja, in de regio Valencia, heeft de brandweer maandagavond een gebouw met 50 appartementen geëvacueerd in verband met instortingsgevaar. Door de overstromingen in de regio stond de ondergrondse parkeerplaats van het gebouw onder water. De fundering van het pand verkeert hierdoor in slechte staat en moet versterkt worden om instorting van het gebouw te voorkomen.
De in totaal 150 bewoners van het gebouw moesten elders worden ondergebracht, bevestigt de politie aan de Spaanse krant Las Provincias.
Maandag zei de Spaanse premier Pedro Sánchez nog een nieuw steunpakket van 3,8 miljard euro toe na de ernstige watersnood in zijn land. In Spanje vielen zeker 222 doden toen eind vorige maand zware neerslag tot overstromingen leidde. Tientallen mensen worden nog vermist. Vooral de kustregio Valencia werd zwaar getroffen. De schade loopt naar verwachting in de tientallen miljoenen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
5 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
5 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
5 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
11 uur geleden