Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evacuatiebussen nog niet vertrokken uit Marioepol

Evacuatiebussen nog niet vertrokken uit Marioepol

MARIOEPOL (ANP/RTR/AFP) - De bussen voor de evacuatie vanuit Marioepol zijn nog niet op de plek waar evacués zich verzamelen voor vertrek. Het stadsbestuur liet dat weten nadat een functionaris eerder zei dat bussen met burgers de stad hadden verlaten.

Het bestuur dringt er bij de evacués aan op dezelfde plek te blijven. Het gaat niet om mensen die vastzaten in de belegerde Azovstal-fabriek. Het is niet duidelijk waarom de evacuatieplannen zijn vertraagd. Het is ook niet duidelijk hoeveel mensen in Marioepol nu nog de stad willen verlaten. De autoriteiten hadden recent ingeschat dat de stad grofweg nog 100.000 inwoners telde. Voor de Russische invasie woonden er zo'n 430.000 mensen.

Rusland heeft Marioepol grotendeels onder controle gebracht, maar de Azovstal-fabriek is nog steeds in Oekraïense handen. Op het terrein zitten naast honderden burgers naar verluidt ook enkele duizenden militairen vast. Zij kunnen niet weg zolang de Russische aanvallen op de fabriek doorgaan. Afgelopen weekend vond de eerste evacuatie plaats.

Volgens de lokale autoriteiten zijn de Russische aanvallen op de fabriek zondag "onmiddellijk" na het vertrek van de bussen met evacués hervat. De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei dat meer dan honderd burgers in veiligheid zijn gebracht. Zij komen naar verwachting maandag aan in Zaporizja.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef roept op tot de-escalatie na aanval VS op Iran

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas roept alle betrokken partijen op terug te gaan naar de onderhandelingstafel om verdere escalatie te voorkomen, schrijft ze op X na de aanval van de Verenigde Staten op Irans nucleaire installaties. Ze herhaalt dat "Iran geen kernwapens mag ontwikkelen, aangezien dit een bedreiging zou zijn voor internationale veiligheid".

30 minuten geleden
Saudi-Arabië roept op tot politieke uitweg voor crisis Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië roept de internationale gemeenschap op om zich "dubbel zo hard" in te spannen om een politieke oplossing te vinden voor de crisis in Iran. Het land volgt de situatie met "grote bezorgdheid", staat in een verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

1 uur geleden
Gewonden in Israël na nieuwe Iraanse aanvallen

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische hulpdiensten hebben melding gemaakt van zeker zestien gewonden na nieuwe Iraanse raketaanvallen. De meeste slachtoffers raakten lichtgewond, bericht nieuwssite Times of Israel.

1 uur geleden
NAVO 'volgt nauwlettend' wat er na aanvallen VS op Iran gebeurt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De NAVO "volgt natuurlijk nauwlettend" wat er in en rond Iran gebeurt nu de Verenigde Staten dat land hebben aangevallen, zegt een bron bij de alliantie. In buurland Irak zijn NAVO-troepen gelegerd, tot voor kort Nederlandse. Die hebben door de vijandelijkheden van de afgelopen weken het land nog niet kunnen verlaten.

1 uur geleden
Israël zegt weer militaire doelen in Iran te hebben aangevallen

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een nieuwe reeks aanvallen uit te voeren op Iran. Het zou gaan om aanvallen op militaire doelen in het westen van het land, waaronder raketlanceerinstallaties en manschappen.

1 uur geleden
Media Israël melden nieuwe Iraanse raketaanval

TEHERAN (ANP) - Iran heeft opnieuw een raketaanval uitgevoerd op Israël. Het heeft daarbij twintig tot dertig raketten afgevuurd, bericht nieuwssite Times of Israel nadat de Verenigde Staten Iraanse nucleaire installaties hadden aangevallen.

2 uur geleden
Iran stopt nucleaire activiteiten niet ondanks aanvallen VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraans Atoomagentschap gaat door met zijn nucleaire activiteiten ondanks de Amerikaanse aanvallen op de belangrijkste installaties. Dat zei het agentschap zondag.

2 uur geleden