Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eva Jinek wint voor tweede keer Sonja Barend Award

Eva Jinek wint voor tweede keer Sonja Barend Award

HILVERSUM (ANP) - Eva Jinek heeft dit jaar de Sonja Barend Award gewonnen. Zij kreeg de onderscheiding voor haar interview met ondernemer Camille van Gestel over de mondkapjesdeal, waar hij miljoenen aan verdiende. Het is de tweede keer dat de talkshowhost de prijs voor het beste tv-interview van het afgelopen seizoen in de wacht sleept. In 2018 won Jinek de Sonja Barend Award ook al, toen voor het gesprek dat ze had met DENK-politicus Farid Azarkan.

De vakjury prijst onder meer de uitvoering van het interview van Jinek met Van Gestel. "Dit interview toont Eva Jinek op haar best", oordeelt Angela de Jong van het Algemeen Dagblad. "De opbouw was uit het boekje, ze zette hem genadeloos klem en de opmerking 'je bent niet verplicht om een hufter te zijn' maakte het af." Simone Weimans van de NOS noemt het interview "het gesprek waar we op wachtten". "Vraag voor vraag brokkelt het al zwakke verhaal van Van Gestel af. Eva in topvorm."

"Deze tweede keer is het nog mooier", was de eerste reactie van Jinek tegen Sonja Barend, die haar in het programma Khalid & Sophie op NPO 1 bekendmaakte als winnaar en als naamgever van de award direct ook zelf feliciteerde. "De eerste keer was heel mooi. Ik heb het als een hele mooie aanmoediging gezien", zei Jinek tegen collega Khalid Kasem, die ook genomineerd was. "En dat ik het nu voor de tweede keer krijg is nog bijzonderder. Ik ben mega-vereerd."

'Terloops'

Jinek was met haar interview een van de negen genomineerden voor de prijs. Rutger Castricum werd met zijn gesprek met drie rechtse extremisten tot nummer 2 verkozen. "Hij weet hun vertrouwen te winnen, met opzienbarende resultaten", vindt Willemijn Veenhoven van de NTR. "Subtiel neemt hij af en toe afstand, zodat je ook weet hoe hij erover denkt. In dit geval vind ik dat wel belangrijk", zegt Frits Spits van KRO-NCRV.

Ook was er veel lof voor het interview dat Kefah Allush had met presentatrice Bridget Maasland in zijn programma De Kist, waarin gesproken wordt over de dood. "Hij laat zien dat een goed interview het vooral moet hebben van goed luisteren, doseren van empathie en een uitnodigende lichaamshouding", vindt freelancer Hans Smit. NOS-verslaggever Gio Lippens: "Zijn interviewstijl klinkt zo terloops, maar intussen is elke vraag raak."

Meer uit Binnenland

Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

45 minuten geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

46 minuten geleden
Afgelopen jaar 640 miljoen euro uitgekeerd in aardbevingsgebied

GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.

2 uur geleden
Rechtspraak: verbod gezichtsbedekking bij protest te ingrijpend

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.

2 uur geleden
Veiligheidsregio onduidelijk over aantal slachtoffers Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.

2 uur geleden
Rijswijker (18) niet langer vast na dood 16-jarige in Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.

3 uur geleden
Zeven gewonden gasflesongeluk Oosterhout, onder wie vier tieners

OOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.

4 uur geleden