Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eva Jinek wint voor tweede keer Sonja Barend Award

Eva Jinek wint voor tweede keer Sonja Barend Award

HILVERSUM (ANP) - Eva Jinek heeft dit jaar de Sonja Barend Award gewonnen. Zij kreeg de onderscheiding voor haar interview met ondernemer Camille van Gestel over de mondkapjesdeal, waar hij miljoenen aan verdiende. Het is de tweede keer dat de talkshowhost de prijs voor het beste tv-interview van het afgelopen seizoen in de wacht sleept. In 2018 won Jinek de Sonja Barend Award ook al, toen voor het gesprek dat ze had met DENK-politicus Farid Azarkan.

De vakjury prijst onder meer de uitvoering van het interview van Jinek met Van Gestel. "Dit interview toont Eva Jinek op haar best", oordeelt Angela de Jong van het Algemeen Dagblad. "De opbouw was uit het boekje, ze zette hem genadeloos klem en de opmerking 'je bent niet verplicht om een hufter te zijn' maakte het af." Simone Weimans van de NOS noemt het interview "het gesprek waar we op wachtten". "Vraag voor vraag brokkelt het al zwakke verhaal van Van Gestel af. Eva in topvorm."

"Deze tweede keer is het nog mooier", was de eerste reactie van Jinek tegen Sonja Barend, die haar in het programma Khalid & Sophie op NPO 1 bekendmaakte als winnaar en als naamgever van de award direct ook zelf feliciteerde. "De eerste keer was heel mooi. Ik heb het als een hele mooie aanmoediging gezien", zei Jinek tegen collega Khalid Kasem, die ook genomineerd was. "En dat ik het nu voor de tweede keer krijg is nog bijzonderder. Ik ben mega-vereerd."

'Terloops'

Jinek was met haar interview een van de negen genomineerden voor de prijs. Rutger Castricum werd met zijn gesprek met drie rechtse extremisten tot nummer 2 verkozen. "Hij weet hun vertrouwen te winnen, met opzienbarende resultaten", vindt Willemijn Veenhoven van de NTR. "Subtiel neemt hij af en toe afstand, zodat je ook weet hoe hij erover denkt. In dit geval vind ik dat wel belangrijk", zegt Frits Spits van KRO-NCRV.

Ook was er veel lof voor het interview dat Kefah Allush had met presentatrice Bridget Maasland in zijn programma De Kist, waarin gesproken wordt over de dood. "Hij laat zien dat een goed interview het vooral moet hebben van goed luisteren, doseren van empathie en een uitnodigende lichaamshouding", vindt freelancer Hans Smit. NOS-verslaggever Gio Lippens: "Zijn interviewstijl klinkt zo terloops, maar intussen is elke vraag raak."

Meer uit Binnenland

Vier verdachten in zaak rond dood broer S10 op vrije voeten

ALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.

5 minuten geleden
Mensenrechtenorganisaties eisen vervolging Booking.com

DEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum samen met enkele partnerorganisaties.

27 minuten geleden
Gehackte softwareleverancier ChipSoft haalt systemen offline

DEN HAAG (ANP) - Softwareleverancier ChipSoft heeft woensdagavond softwaresystemen van elektronische patiëntendossiers offline gehaald. Dat bevestigen diverse ziekenhuizen na berichtgeving van techsite Tweakers. ChipSoft heeft te maken met een cyberaanval.

1 uur geleden
Natuur van de Waddenzee staat onder grote druk, ziet ministerie

DEN HAAG (ANP) - De natuur van de Waddenzee staat onder grote druk, schrijft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een notitie. "Het ecosysteem vertoont structurele tekenen van overbelasting." Onder meer door visserij, defensie-activiteiten en baggeren gaat de natuur steeds verder achteruit.

2 uur geleden
Omwonenden en milieuclubs eisen aanpak geluidsoverlast Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van Schiphol en drie milieuclubs eisen dat de overheid per direct optreedt tegen de 'herrie' van de luchthaven bij Lijnden en Uithoorn. Greenpeace meldt dat de groep een verzoek tot handhaving heeft ingediend bij de Inspectie Leefomgeving & Transport (ILT).

2 uur geleden
Twaalf jaar en tbs voor doden sekswerker in woning IJmuiden

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag de 38-jarige Sander K. in hoger beroep veroordeeld tot twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doden van de Oekraïense Arina Sasina (34). Tijdens een betaalde seksafspraak werd zij in de zomer van 2022 gewurgd door K. op de zolder van zijn woning in IJmuiden. Daarna sneed K. haar lichaam in stukken, met de bedoeling het weg te maken.

2 uur geleden
Bijna tachtig nieuwe wolven in Nederland vastgesteld

DEN HAAG (ANP) - De wolvenpopulatie in Nederland lijkt nog steeds toe te nemen. Vorig jaar zijn via DNA-onderzoek 131 verschillende wolven vastgesteld, waarvan er 79 'nieuw' zijn. Dat houdt in dat voor het eerst DNA van deze wolven in Nederland is aangetroffen. De cijfers staan in een rapportage van BIJ12, de organisatie die voor de provincies wolvenzaken regelt.

3 uur geleden