Eva Jinek wint voor tweede keer Sonja Barend Award
HILVERSUM (ANP) - Eva Jinek heeft dit jaar de Sonja Barend Award gewonnen. Zij kreeg de onderscheiding voor haar interview met ondernemer Camille van Gestel over de mondkapjesdeal, waar hij miljoenen aan verdiende. Het is de tweede keer dat de talkshowhost de prijs voor het beste tv-interview van het afgelopen seizoen in de wacht sleept. In 2018 won Jinek de Sonja Barend Award ook al, toen voor het gesprek dat ze had met DENK-politicus Farid Azarkan.
De vakjury prijst onder meer de uitvoering van het interview van Jinek met Van Gestel. "Dit interview toont Eva Jinek op haar best", oordeelt Angela de Jong van het Algemeen Dagblad. "De opbouw was uit het boekje, ze zette hem genadeloos klem en de opmerking 'je bent niet verplicht om een hufter te zijn' maakte het af." Simone Weimans van de NOS noemt het interview "het gesprek waar we op wachtten". "Vraag voor vraag brokkelt het al zwakke verhaal van Van Gestel af. Eva in topvorm."
"Deze tweede keer is het nog mooier", was de eerste reactie van Jinek tegen Sonja Barend, die haar in het programma Khalid & Sophie op NPO 1 bekendmaakte als winnaar en als naamgever van de award direct ook zelf feliciteerde. "De eerste keer was heel mooi. Ik heb het als een hele mooie aanmoediging gezien", zei Jinek tegen collega Khalid Kasem, die ook genomineerd was. "En dat ik het nu voor de tweede keer krijg is nog bijzonderder. Ik ben mega-vereerd."
'Terloops'
Jinek was met haar interview een van de negen genomineerden voor de prijs. Rutger Castricum werd met zijn gesprek met drie rechtse extremisten tot nummer 2 verkozen. "Hij weet hun vertrouwen te winnen, met opzienbarende resultaten", vindt Willemijn Veenhoven van de NTR. "Subtiel neemt hij af en toe afstand, zodat je ook weet hoe hij erover denkt. In dit geval vind ik dat wel belangrijk", zegt Frits Spits van KRO-NCRV.
Ook was er veel lof voor het interview dat Kefah Allush had met presentatrice Bridget Maasland in zijn programma De Kist, waarin gesproken wordt over de dood. "Hij laat zien dat een goed interview het vooral moet hebben van goed luisteren, doseren van empathie en een uitnodigende lichaamshouding", vindt freelancer Hans Smit. NOS-verslaggever Gio Lippens: "Zijn interviewstijl klinkt zo terloops, maar intussen is elke vraag raak."
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
11 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
14 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden