Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in Liverpool

Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in Liverpool

LONDEN (ANP) - Het Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in Liverpool. De stad kreeg de voorkeur boven Glasgow, hebben de Britse omroep BBC en de European Broadcasting Union (EBU) vrijdag bekendgemaakt. Het evenement wordt gehouden van 9 tot en met 13 mei in evenementenhal Liverpool Arena.

Voor het eerst in 43 jaar is het winnende land van de vorige editie niet het nieuwe gastland. De EBU besloot in juni dat Oekraïne het evenement niet kon organiseren vanwege de oorlog met Rusland. Het is pas de eerste keer in 66 jaar songfestival dat een land gedwongen moet afzien van organisatie. Alle voorgaande keren zagen landen er zelf van af, bijvoorbeeld vanwege de hoge kosten rondom het festival. Het Verenigd Koninkrijk trad al vier keer eerder op als vervangende organisator. De laatste keer was in 1974 toen het de plaats van Luxemburg innam.

Het songfestival wordt in 2023 voor de 67e keer georganiseerd. Het festival vindt volgend jaar voor de negende keer plaats in het Verenigd Koninkrijk, een record. De laatste keer was in 1998 in Birmingham. Andere steden die dit jaar kans maakten waren Birmingham, Leeds, Manchester, Newcastle en Sheffield. Zij vielen vorige week af.

Glasgow kansrijk

Al sinds songfestivalorganisator EBU gesprekken met de BBC opstartte, werd Glasgow bij fans en bookmakers onder de favorieten geschaard. In de stad staat de concerthal OVO Hydro, die werd gebruikt als filmlocatie van de Netflix-film Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga. Veel fans hoopten dat fictie werkelijkheid werd.

De halve finales in de Liverpool Arena zijn volgend jaar op 9 en 11 mei en de grote finale is op 13 mei. Wie er namens Nederland naar Liverpool wordt gestuurd is nog niet bekend.

Meer uit Buitenland

Vluchten luchthaven Dubai 'geleidelijk hervat' na drone-incident

DUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai hervat het vliegverkeer na een incident met een drone. "Vluchten van en naar DXB worden geleidelijk hervat naar geselecteerde bestemmingen, na de tijdelijke opschorting die als voorzorgsmaatregel was ingevoerd", meldt Dubai Airports in een verklaring.

10 minuten geleden
Israël meldt grondoperaties in zuiden van Libanon

BEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.

32 minuten geleden
Rusland: 145 drones neergeschoten, ook veel op weg naar Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.

1 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Dubai tijdelijk stilgelegd

DUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.

1 uur geleden
Links en rechts claimen succes bij lokale Franse verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.

1 uur geleden
One Battle After Another wint Oscar voor beste film

LOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.

2 uur geleden
Trump: NAVO wacht 'zware' toekomst als landen niet helpen in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.

5 uur geleden