Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in Liverpool

Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in Liverpool

LONDEN (ANP) - Het Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in Liverpool. De stad kreeg de voorkeur boven Glasgow, hebben de Britse omroep BBC en de European Broadcasting Union (EBU) vrijdag bekendgemaakt. Het evenement wordt gehouden van 9 tot en met 13 mei in evenementenhal Liverpool Arena.

Voor het eerst in 43 jaar is het winnende land van de vorige editie niet het nieuwe gastland. De EBU besloot in juni dat Oekraïne het evenement niet kon organiseren vanwege de oorlog met Rusland. Het is pas de eerste keer in 66 jaar songfestival dat een land gedwongen moet afzien van organisatie. Alle voorgaande keren zagen landen er zelf van af, bijvoorbeeld vanwege de hoge kosten rondom het festival. Het Verenigd Koninkrijk trad al vier keer eerder op als vervangende organisator. De laatste keer was in 1974 toen het de plaats van Luxemburg innam.

Het songfestival wordt in 2023 voor de 67e keer georganiseerd. Het festival vindt volgend jaar voor de negende keer plaats in het Verenigd Koninkrijk, een record. De laatste keer was in 1998 in Birmingham. Andere steden die dit jaar kans maakten waren Birmingham, Leeds, Manchester, Newcastle en Sheffield. Zij vielen vorige week af.

Glasgow kansrijk

Al sinds songfestivalorganisator EBU gesprekken met de BBC opstartte, werd Glasgow bij fans en bookmakers onder de favorieten geschaard. In de stad staat de concerthal OVO Hydro, die werd gebruikt als filmlocatie van de Netflix-film Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga. Veel fans hoopten dat fictie werkelijkheid werd.

De halve finales in de Liverpool Arena zijn volgend jaar op 9 en 11 mei en de grote finale is op 13 mei. Wie er namens Nederland naar Liverpool wordt gestuurd is nog niet bekend.

Meer uit Buitenland

Zelensky over aflopend staakt-het-vuren: niet stil aan het front

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.

37 minuten geleden
Trump uit nieuwe kritiek op Iraanse reactie: stom, stuk afval

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".

2 uur geleden
EU wil 'rode lijnen' in onderhandelingen met Rusland vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.

2 uur geleden
Celstraf voor Duits koppel dat kinderen opsloot in 'horrorhuis'

OVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".

2 uur geleden
Maandag toch tweede evacuatievlucht vanaf Tenerife

TENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.

3 uur geleden
Israëlische minister wijst EU-sancties tegen kolonisten af

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.

4 uur geleden
Schutter Correspondents' Dinner ontkent dat hij Trump wilde doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.

4 uur geleden