Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in Liverpool
LONDEN (ANP) - Het Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in Liverpool. De stad kreeg de voorkeur boven Glasgow, hebben de Britse omroep BBC en de European Broadcasting Union (EBU) vrijdag bekendgemaakt. Het evenement wordt gehouden van 9 tot en met 13 mei in evenementenhal Liverpool Arena.
Voor het eerst in 43 jaar is het winnende land van de vorige editie niet het nieuwe gastland. De EBU besloot in juni dat Oekraïne het evenement niet kon organiseren vanwege de oorlog met Rusland. Het is pas de eerste keer in 66 jaar songfestival dat een land gedwongen moet afzien van organisatie. Alle voorgaande keren zagen landen er zelf van af, bijvoorbeeld vanwege de hoge kosten rondom het festival. Het Verenigd Koninkrijk trad al vier keer eerder op als vervangende organisator. De laatste keer was in 1974 toen het de plaats van Luxemburg innam.
Het songfestival wordt in 2023 voor de 67e keer georganiseerd. Het festival vindt volgend jaar voor de negende keer plaats in het Verenigd Koninkrijk, een record. De laatste keer was in 1998 in Birmingham. Andere steden die dit jaar kans maakten waren Birmingham, Leeds, Manchester, Newcastle en Sheffield. Zij vielen vorige week af.
Glasgow kansrijk
Al sinds songfestivalorganisator EBU gesprekken met de BBC opstartte, werd Glasgow bij fans en bookmakers onder de favorieten geschaard. In de stad staat de concerthal OVO Hydro, die werd gebruikt als filmlocatie van de Netflix-film Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga. Veel fans hoopten dat fictie werkelijkheid werd.
De halve finales in de Liverpool Arena zijn volgend jaar op 9 en 11 mei en de grote finale is op 13 mei. Wie er namens Nederland naar Liverpool wordt gestuurd is nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
27 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
7 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
10 uur geleden