Eurostar-treinen naar Nederland vallen dinsdag uit om staking NS
AMSTERDAM (ANP) - Eurostar schrapt dinsdagavond al treinen naar Nederland vanuit Frankrijk, België en Engeland in aanloop naar de staking van woensdagochtend onder NS-medewerkers. "Door sociale acties op het NS-netwerk" dinsdag en woensdag zal het treinverkeer van Eurostar verstoord zijn, staat op de website bij sommige vertrektijden.
De twee treinen die vanuit Parijs Gare du Nord, Brussel en Antwerpen naar Rotterdam, Schiphol en Amsterdam rijden, gaan maar tot Brussel. De trein die vanuit Londen St Pancras via Lille en Brussel naar Nederland gaat, stopt ook in Brussel. De laatste trein die nog wel is vertrokken uit Parijs, komt iets voor 21.00 uur in Amsterdam aan.
Een woordvoerster zegt dat Eurostar dinsdag drie treinen en woensdag vijf treinen heeft geschrapt in Nederland door de staking. Met de actie willen werknemers van onder meer de NS een betere zwaarwerkregeling afdwingen. Door dinsdag al treinen niet naar Nederland te laten rijden wil Eurostar volgens haar "op beide dagen het breedste aanbod aan vervoersplannen hebben" voor reizigers. Wat ze daarmee precies bedoelt, wil ze niet zeggen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
28 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
34 minuten geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
38 minuten geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
48 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
3 uur geleden