Eurostar-treinen naar Nederland vallen dinsdag uit om staking NS
AMSTERDAM (ANP) - Eurostar schrapt dinsdagavond al treinen naar Nederland vanuit Frankrijk, België en Engeland in aanloop naar de staking van woensdagochtend onder NS-medewerkers. "Door sociale acties op het NS-netwerk" dinsdag en woensdag zal het treinverkeer van Eurostar verstoord zijn, staat op de website bij sommige vertrektijden.
De twee treinen die vanuit Parijs Gare du Nord, Brussel en Antwerpen naar Rotterdam, Schiphol en Amsterdam rijden, gaan maar tot Brussel. De trein die vanuit Londen St Pancras via Lille en Brussel naar Nederland gaat, stopt ook in Brussel. De laatste trein die nog wel is vertrokken uit Parijs, komt iets voor 21.00 uur in Amsterdam aan.
Een woordvoerster zegt dat Eurostar dinsdag drie treinen en woensdag vijf treinen heeft geschrapt in Nederland door de staking. Met de actie willen werknemers van onder meer de NS een betere zwaarwerkregeling afdwingen. Door dinsdag al treinen niet naar Nederland te laten rijden wil Eurostar volgens haar "op beide dagen het breedste aanbod aan vervoersplannen hebben" voor reizigers. Wat ze daarmee precies bedoelt, wil ze niet zeggen.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Bij een steekpartij in een huis aan de Tilburgse Trouwlaan is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon overleden. Dat meldt de politie. De twee andere bewoners zijn aangehouden.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten en provincies hebben het Rijk opgeroepen meer geld te geven voor onderhoud en vervanging van infrastructuur, zoals wegen, bruggen, sluizen, viaducten en kades. Gebeurt dat niet, dan dreigt volgens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en het Interprovinciaal Overleg (IPO) een "bereikbaarheidsinfarct" in Nederland. De lobbyclubs baseren zich op een rapport van de adviesbureaus Arcadis en Berenschot.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer megastallen, terwijl het aantal boerderijen juist afneemt. Volgens Wakker Dier komt dat door schaalvergroting: kleine boeren stoppen ermee, de groten worden groter.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat "straks ook vrouwen en kinderen in Ter Apel zonder opvangplek" staan als er door de overheid niet "onmiddellijk" wordt ingegrepen. De afgelopen dagen werden asielzoekers opgevangen in een congrescentrum in Groningen, vorige week gebeurde dat in Stadskanaal en Gieten. De hulporganisatie noemt het "onbegrijpelijk" dat er niet voldoende slaapplekken gerealiseerd kunnen worden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.
6 uur geleden