Eurostar schrapt kwart dienstregeling op vrijdag en in weekend
PARIJS (ANP) - Eurostar heeft voor vrijdag een kwart van zijn dienstregeling geschrapt. Dat is de spoorwegmaatschappij ook van plan op zaterdag en zondag, meldt zij. Aanleiding is grote hinder op het spoor in Frankrijk, waar op verschillende plekken sabotage werd gepleegd. Daardoor worden ook internationale treinen tussen Nederland en Parijs omgeleid.
"Eurostars teams zijn volledig gemobiliseerd in de stations, in de callcenters en aan boord om ervoor te zorgen dat alle passagiers op de hoogte zijn en hun bestemming kunnen bereiken", laat de vervoerder weten. Wel moedigt het bedrijf klanten aan hun reis indien mogelijk uit te stellen. Reizigers kunnen kosteloos hun reis annuleren of aanpassen of hun geld terugkrijgen.
Passagiers van de Eurostar die in Nederland opstappen lijken vooralsnog weinig hinder te ondervinden. Zo is het op de treinstations in Rotterdam en Amsterdam niet ongebruikelijk druk, meldde een woordvoerster van de NS eerder. Op Rotterdam Centraal is de trein van 11.58 uur naar Parijs met een vertraging van ongeveer tien minuten vertrokken.
Meer uit Binnenland
DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
10 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
11 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
23 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
1 dag geleden