
Eurostar rijdt tussen Londen en Parijs gewoon door
LONDEN (ANP) - De Eurostar, de hogesnelheidstrein tussen het Verenigd Koninkrijk en het Europese vasteland, blijft voorlopig rijden op de route tussen Londen en Parijs. Vanwege de nieuwe variant van het coronavirus die in Groot-Brittannië is ontdekt, zal het treinverkeer op de lijn naar Brussel en Amsterdam wel tijdelijk stil liggen. In hoeverre deze route de komende tijd beschikbaar is, is nog onduidelijk.
"We kunnen bevestigen dat onze treinen blijven rijden tussen Londen en Parijs", laat het bedrijf in een verklaring weten. De tijdelijke stop van het treinverkeer naar België en Nederland heeft te maken met een besluit van de Belgische regering om de grenzen met het Verenigd Koninkrijk om middernacht te sluiten. Daardoor zullen er in ieder geval maandag op deze route geen treinen rijden. Over de periode daarna is nog niets bekend. De Belgische regering heeft gezegd dat ze haar standpunt over 24 uur zal herzien.
"We wachten op verdere gegevens van de diverse regeringen over hoe reisbeperkingen worden gehandhaafd, en we blijven onze website updaten zodra meer informatie beschikbaar is", aldus Eurostar.
Nederland stelde eerder zondag een vliegverbod in voor vluchten vanuit het Verenigd Koninkrijk, vanwege de opmars van een nieuwe variant van het coronavirus. Die zou zich sneller en gemakkelijker verspreiden. Dat verbod geldt in ieder geval tot 1 januari. Ferry's tussen het Verenigd Koninkrijk en Nederland varen nog wel, maar het ministerie van Buitenlandse Zaken raadt Nederlanders af daar gebruik van te maken, tenzij het echt noodzakelijk is.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het is een dag voor SAIL een drukte van belang in de Oranjesluizen bij Amsterdam. Boten varen al de hele dag in en uit. "Er is geen moment dat er geen schip in de sluis ligt", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat (RWS), die spreekt van een "indrukwekkende puzzel en een mengelmoes van verschillende schepen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eenheid tussen Europa, Oekraïne en de Verenigde Staten is volgens Dick Schoof het belangrijkste resultaat van het topoverleg dat maandag in Washington is gevoerd. De demissionair premier ziet die eenheid op drie punten, zei hij in Den Haag tegen de pers. "Eén, de veiligheidsgaranties, twee, dat de oorlog die door Rusland wordt gevoerd echt moet stoppen, en drie, dat er op korte termijn overleg plaatsvindt tussen Poetin en Zelensky."
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle streeft ernaar om woensdagochtend te beslissen over een wrakingsverzoek van de verdediging van Faissal T. De advocaten van de zoon van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi hebben de rechtbank gewraakt. Zij vinden dat de schijn van vooringenomenheid is gewekt door het afwijzen van alle onderzoekswensen van de verdediging. Als de wraking wordt toegekend, zullen nieuwe rechters de zaak moeten behandelen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Advocaten van Extinction Rebellion (XR) vinden dat Schiphol "voor eigen rechter speelt" door langdurige gebiedsverboden op te leggen aan klimaatactivisten die in het beveiligde deel van de luchthaven hebben gedemonstreerd. De advocaten van Schiphol maakten de activisten precies hetzelfde verwijt voor de rechtbank in Haarlem. "Ze spelen zelf voor eigen rechter, want ze bepalen zelf aan welke regels ze zich wel of niet houden. Schiphol heeft geen andere keuze dan in te grijpen", betoogden zij.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe hebben 28 gedupeerden van de grote brand in de Arnhemse binnenstad aangifte gedaan van brandstichting. Dat meldde het Openbaar Ministerie dinsdag in de rechtbank in Arnhem tijdens een tweede inleidende zitting.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen de Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar (DENK) geseponeerd. Dinsdag meldde het OM dat hij "ten onrechte als verdachte is aangemerkt". Achbar werd ervan verdacht dat hij opdracht had gegeven tot brandstichting in zijn huis in Rotterdam-Lombardijen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland is het risico op een natuurbrand hoog. In vijftien van de vijfentwintig veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, omdat het erg droog is in de natuur. Hierdoor neemt het risico op natuurbranden toe.
3 uur geleden