Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurostar rijdt straks rechtstreeks tussen Amsterdam en Londen

Eurostar rijdt straks rechtstreeks tussen Amsterdam en Londen

AMSTERDAM (ANP) - Tussen Amsterdam en Londen rijden vanaf 30 april rechtstreekse treinen in beide richtingen. Dat hebben NS en Eurostar, de hogesnelheidstreinoperator tussen het vasteland van Europa en het Verenigd Koninkrijk, dinsdag bekendgemaakt. De rechtstreekse verbinding Rotterdam-Londen volgt enkele weken later, op 18 mei.

De trein die de rechtstreekse route officieel zal openen, vertrekt dinsdagochtend vanaf Amsterdam Centraal. Cora Van Nieuwenhuizen, minister van Infrastructuur en Waterstaat en Ankie Broekers-Knol, staatssecretaris van Justitie en Veiligheid zijn daarbij. Iets meer dan vier uur (4 uur en 9 minuten) later komt de trein aan in Londen. Die wordt daar verwelkomd door Grant Shapps, staatssecretaris van Transport van het Verenigd Koninkrijk.

Sinds 2018 rijdt de hogesnelheidstrein al rechtstreeks van Londen naar Rotterdam en Amsterdam. In omgekeerde richting moeten reizigers nu nog overstappen in Brussel.

Minister Van Nieuwenhuizen liet weten dat controles in Brussel straks niet meer nodig zijn, en dat scheelt reizigers al snel een uur reistijd. "Zo wordt de trein echt een volwaardig alternatief voor het vliegtuig."

NS stelt dat de Eurostar een duurzame keus is, met een reis tussen Londen en Amsterdam die per passagier 80 procent minder CO2 uitstoot dan een vergelijkbare vlucht.

Meer uit Binnenland

Ook mentale gezondheid mbo-studenten iets beter

DEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.

3 uur geleden
Van Weel ziet hoop punten in plan waar Kyiv niet achter kan staan

BRUSSEL (ANP) - In het gelekte Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne staan "een hoop punten" die voor president Volodymyr Zelensky "ontzettend moeilijk te accepteren" zijn, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) donderdag na overleg met zijn EU-collega's. Zij hebben ook met de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken gesproken.

4 uur geleden
Aantal schademeldingen aardbeving Zeerijp loopt op tot boven 3000

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is donderdag opgelopen naar 3004, meldt de organisatie. Daarmee is het aantal met bijna vijfhonderd toegenomen sinds woensdag, toen er 2517 meldingen waren.

4 uur geleden
Zuid-Holland wijst gebied in Lansingerland aan voor windturbines

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in de gemeente Lansingerland een gebied aangewezen waar windturbines kunnen komen. Het gaat om de locatie Kruisweg-Oost langs de A12. Dat gebied krijgt van de provincie de voorkeur boven Bleizo-West, een braakliggend terrein iets verderop langs de snelweg waar Lansingerland en buurgemeente Zoetermeer graag 4000 tot 6000 woningen willen bouwen.

4 uur geleden
Ook vogelgriep in Zeeland vastgesteld

DEN HAAG (ANP) - In Zeeland is vogelgriep vastgesteld bij een hobbypluimveehouder, meldt het ministerie van Landbouw donderdag. In Terhole (gemeente Hulst) worden 87 vogels gedood om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.

4 uur geleden
Demonstranten aangehouden bij protest tegen wapenbeurs Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft negen demonstranten aangehouden bij het protest tegen de wapenbeurs in Rotterdam. Het gaat om zeven betogers, die met bedekte gezichten op een stellage met reclameborden waren geklommen op het plein bij evenementencomplex Ahoy. Toen ze niet luisterden naar de oproep hiervan af te komen, werden ze opgepakt. Later zijn nog twee mensen aangehouden voor het bekladden van het pand met rode verf, bevestigt een woordvoerder van de politie.

5 uur geleden
Clinical Diagnostics informeert huisarts en patiënt over datalek

RIJSWIJK (ANP) - Laboratorium Clinical Diagnostics informeert vanaf deze week huisartsen en patiënten over het datalek eerder dit jaar. Dat meldt het laboratorium op de website. Door het lek werden privégegevens openbaar van honderdduizenden mensen van wie lichamelijke onderzoeken waren verwerkt door het lab in Rijswijk. Clinical Diagnostics meldt dat het in deze informatieronde niet gaat om onderzoeken die zijn verricht in het kader van deelname aan het Bevolkingsonderzoek Nederland.

5 uur geleden