Eurosonic Noorderslag digitaal van start in Groningen
GRONINGEN (ANP) - In Groningen begint woensdag met Eurosonic Noorderslag (ESNS) het eerste festival van 2022. Tot en met 22 januari zijn er optredens van 216 Europese artiesten, die vanwege de coronamaatregelen alleen digitaal te volgen zijn. Uit Nederland treden onder meer Son Mieux, S10 en Froukje op.
ESNS is een non-profitfestival voor Europese artiesten. Muziektalent krijgt hier de kans om zich te presenteren aan een internationaal publiek. Het evenement bestaat uit een muzikaal gedeelte en een conferentie met panels en sprekers. Dat laatste is alleen tegen betaling te volgen en zal worden geopend door Eurocommissaris Frans Timmermans.
Tijdens ESNS worden ook verschillende prijzen uitgereikt, waaronder de Popprijs en het Popstipendium. De Popprijs wordt zaterdag voor het eerst sinds het begin van de coronacrisis weer uitgereikt. Vorig jaar kwam er geen winnaar omdat de muzieksector door corona zo hard was geraakt dat de organisatie het uitreiken van de Popprijs toen "ongepast" vond.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 37-jarige man die vorige maand een gevangenismedewerker zou hebben doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam blijft ook de komende drie maanden vastzitten. Zijn hechtenis is met negentig dagen verlengd, liet de rechtbank in de hoofdstad dinsdag weten. De Amsterdammer wordt verdacht van moord.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ANWB en de Consumentenbond waarschuwen voor ernstige gebreken bij twee autostoeltjes: de Britax Römer Baby-Safe Pro met Vario Base 5Z en de Axkid Minikid Core. De gebreken kwamen volgens de organisaties naar voren tijdens de nieuwste autostoeltjestest.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de provincies Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant geldt dinsdagochtend code geel om dichte mist. Het KNMI waarschuwt in de drie provincies tot 10.00 uur voor plaatselijk dichte mist. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn. "Met name het verkeer kan hiervan hinder ondervinden", aldus het KNMI.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Over ruim een maand, op 8 november, vindt in Nederland opnieuw een Rode Lijn-protest plaats. Dertien organisaties, waaronder Amnesty International, Oxfam Novib en Save the Children, willen met de massademonstratie laten zien "dat Nederland nee zegt tegen genocide en Israëls illegale bezetting". De demonstratie vindt plaats in Amsterdam en begint op het Museumplein.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met 123 miljoen euro wil het kabinet de natuur in de Brainport-regio vooruithelpen. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kondigde dat bedrag aan bij een werkbezoek aan het Groene Woud bij het Brabantse Liempde.
12 uur geledenKORNWERDERZAND (ANP) - De Afsluitdijk is op snelweg A7 bij Kornwerderzand in Friesland in beide richtingen dicht door een storing aan de Zuidbrug. Dat meldt Rijkswaterstaat. Een monteur is onderweg. Het is volgens een woordvoerder niet duidelijk hoelang het gaat duren voordat er een oplossing is.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Weekend van de Wetenschap, dat ieder jaar in het eerste weekend van oktober valt, trok deze editie 125.000 bezoekers. Ruim driehonderd organisaties door heel Nederland openden op 3 en 4 oktober hun deuren voor bezoekers en lieten ze kennismaken met wetenschap en technologie.
17 uur geleden