Eurosonic Noorderslag digitaal van start in Groningen
GRONINGEN (ANP) - In Groningen begint woensdag met Eurosonic Noorderslag (ESNS) het eerste festival van 2022. Tot en met 22 januari zijn er optredens van 216 Europese artiesten, die vanwege de coronamaatregelen alleen digitaal te volgen zijn. Uit Nederland treden onder meer Son Mieux, S10 en Froukje op.
ESNS is een non-profitfestival voor Europese artiesten. Muziektalent krijgt hier de kans om zich te presenteren aan een internationaal publiek. Het evenement bestaat uit een muzikaal gedeelte en een conferentie met panels en sprekers. Dat laatste is alleen tegen betaling te volgen en zal worden geopend door Eurocommissaris Frans Timmermans.
Tijdens ESNS worden ook verschillende prijzen uitgereikt, waaronder de Popprijs en het Popstipendium. De Popprijs wordt zaterdag voor het eerst sinds het begin van de coronacrisis weer uitgereikt. Vorig jaar kwam er geen winnaar omdat de muzieksector door corona zo hard was geraakt dat de organisatie het uitreiken van de Popprijs toen "ongepast" vond.
Meer uit Binnenland
BEEKBERGEN (ANP) - Vanwege een zeer grote brand in een pand in het Gelderse Beekbergen werken hulpdiensten daar aan een ontruiming. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio gaat het waarschijnlijk om een zorgcentrum voor jongeren. Het is nog niet duidelijk of alle mensen die bij het uitbreken van de brand aanwezig waren, het pand hebben verlaten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De omgeving van de Nierkerkestraat in Amsterdam-West is weer vrijgegeven, meldt de politie. Dinsdagmiddag crashte daar na een politieachtervolging een auto met daarin explosief materiaal. Alle bewoners van de huizen die werden ontruimd, mogen naar huis.
4 uur geledenFOZ DO IGUAÇU (ANP) - Een 26-jarige Nederlander is op dinsdagmiddag overleden bij een ongeluk tijdens een bootsafari bij de Iguaçu-watervallen op de grens van Brazilië en Argentinië. Dat melden verschillende media uit de regio. Er zouden meerdere Nederlanders op de boot hebben gezeten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Homomonument in Amsterdam zijn dinsdagavond enkele duizenden mensen samengekomen om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag op de Pride in Berlijn afgelopen zaterdag. Daarbij kwam een vrouw om het leven en raakten tientallen mensen gewond.
5 uur geledenGRAVE (ANP) - Een gevangene van de penitentiaire inrichting is vrijdag in het Noord-Brabantse Grave meermaals gestoken door een medegevangene. Dat zegt de advocaat van het slachtoffer desgevraagd. De dader is volgens hem de man die eerder Kamil E., chauffeur bij de moord op Peter R. de Vries, gestoken zou hebben in de PI Roermond.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - Door de aanhoudende droogte en de steeds lagere aanvoer van water via de Rijn neemt de verzilting in het westen van Nederland toe. Zout zeewater trekt steeds verder het binnenland in. Het Hoogheemraadschap van Rijnland, dat een deel van het kustgebied in Noord- en Zuid-Holland beheert, verwacht door het watertekort snel "pijnlijke maatregelen" te moeten nemen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Spanje is vanaf dinsdag geel vanwege de natuurbranden die er woeden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het mogelijk is om naar Spanje te reizen, "maar bekijk voorafgaand en tijdens uw reis of uw bestemming getroffen is".
7 uur geleden