Eurosonic Noorderslag digitaal van start in Groningen
GRONINGEN (ANP) - In Groningen begint woensdag met Eurosonic Noorderslag (ESNS) het eerste festival van 2022. Tot en met 22 januari zijn er optredens van 216 Europese artiesten, die vanwege de coronamaatregelen alleen digitaal te volgen zijn. Uit Nederland treden onder meer Son Mieux, S10 en Froukje op.
ESNS is een non-profitfestival voor Europese artiesten. Muziektalent krijgt hier de kans om zich te presenteren aan een internationaal publiek. Het evenement bestaat uit een muzikaal gedeelte en een conferentie met panels en sprekers. Dat laatste is alleen tegen betaling te volgen en zal worden geopend door Eurocommissaris Frans Timmermans.
Tijdens ESNS worden ook verschillende prijzen uitgereikt, waaronder de Popprijs en het Popstipendium. De Popprijs wordt zaterdag voor het eerst sinds het begin van de coronacrisis weer uitgereikt. Vorig jaar kwam er geen winnaar omdat de muzieksector door corona zo hard was geraakt dat de organisatie het uitreiken van de Popprijs toen "ongepast" vond.
Meer uit Binnenland
NUENEN (ANP) - Naast een vuurwerkmortier is er ook een pijpbom gevonden bij het azc in aanbouw in het Brabantse Nuenen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie donderdagmiddag aan het ANP. Het gebouw zou deze zomer klaar moeten zijn voor de opvang van vluchtelingen.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën heeft niet kunnen vaststellen wie verantwoordelijk was voor een digitale inbraak bij het departement op 19 maart. Er zijn waarschijnlijk gegevens buitgemaakt, maar welke precies is "naar verwachting niet te reconstrueren". Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer.
40 minuten geledenMEERSTAD (ANP) - De verdachte in de zaak van een overleden echtpaar in Meerstad (Groningen) is het kind van de twee, zegt een woordvoerster van de politie. De twee waren een echtpaar van 53 jaar oud. Meerdere media melden dat de verdachte een minderjarige dochter is die bij haar ouders woonde. Zij zou 13 jaar oud zijn. De politiewoordvoerster wilde dat niet bevestigen.
1 uur geledenMEERSTAD (ANP) - De politie heeft donderdag een minderjarige aangehouden omdat deze persoon mogelijk betrokken is bij de dood van twee personen. Zij werden in de nacht van woensdag op donderdag dood aangetroffen in een woning aan de Meerhoven in Meerstad (Groningen). De politie gaat ervan uit dat ze door een misdrijf om het leven zijn gekomen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS geeft de reiziger een seintje als over een tijdje de actie met het goedkopere zomerabonnement afloopt. Dit om te voorkomen dat iemand zich vergeet af te melden en vastzit aan het abonnement dat daarna weer in prijs omhoog gaat. Dat meldt de NS.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse politieagenten moeten bij demonstraties "zichtbare identificatietekens" gaan dragen, zoals naamplaatjes of dienstnummers, vinden advocaten van Extinction Rebellion (XR). Ze noemen het ontbreken daarvan "een schending van fundamentele rechten van slachtoffers van onnodig politiegeweld", omdat het in de praktijk vaak heel moeilijk of zelfs onmogelijk blijkt om agenten achteraf ter verantwoording te roepen.
3 uur geledenNUENEN (ANP) - In een asielzoekerscentrum in aanbouw in het Brabantse Nuenen zijn een vuurwerkmortier en een mogelijke pijpbom neergelegd, zegt een woordvoerder van de politie. Deze zomer zou het pand klaar moeten zijn voor de opvang van vluchtelingen. Na het eerste onderzoek gaat de politie ervan uit dat het daadwerkelijk om explosieven gaat. De Explosieve Opruimingsdienst (EOD) zorgt volgens de politie "voor een veilige en zorgvuldige afhandeling". De politie doet verder onderzoek naar de toedracht.
3 uur geleden