Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europol waarschuwt voor handel in valse coronavaccins

Europol waarschuwt voor handel in valse coronavaccins

DEN HAAG (ANP) - Bij de start van de coronavaccinatiecampagne in een aantal Europese landen, waarschuwt de Europese politiedienst Europol tegen fraudeurs. "Het gevaar is reëel dat criminelen de enorme vraag naar coronavaccins proberen uit te buiten", vertelt directeur Catherine De Bolle zondag tegen Duitse kranten.

Daar zijn volgens De Bolle al concrete aanwijzingen voor: "Op sociale netwerken wordt al geadverteerd. Degenen die er op ingaan krijgen of helemaal niets geleverd na betaling, ofwel krijgen ze nepvaccins. Als je het slachtoffer wordt van deze oplichterij, kan dat natuurlijk ernstige gevolgen hebben voor de gezondheid."

Europol heeft volgens De Bolle de lidstaten al gewaarschuwd opgeroepen om waakzaam te zijn. Ze zei ook dat de autoriteiten voorbereid moeten zijn op pogingen tot diefstal van vaccins. "In de eerste lockdown, bijvoorbeeld, richtten bendes zich op het stelen van zendingen mondmaskers. Dat is nu ook een bedreiging met vaccins."

"Europol is bezig met het identificeren van mogelijke hotspots waar een bijzonder hoog risico op gerelateerde misdrijven zou kunnen bestaan. Er is ook speciale politiesamenwerking in de EU om de transporten te beschermen", zei De Bolle.

Meer uit Buitenland

Bild: Duitse militairen op Groenland alweer weg

BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

54 minuten geleden
Slovenië ook naar Groenland, ondanks dreigement Trump

LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.

1 uur geleden
Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

2 uur geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

3 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

3 uur geleden
Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

3 uur geleden