Europol richt vizier op seksueel geweld
DEN HAAG (ANP) - De Europese politieorganisatie Europol begint dinsdag een campagne tegen een aantal gevaarlijke en gezochte zedendelinquenten. Negentien EU-landen, waaronder Nederland, nemen aan de vier weken durende campagne deel. Even zoveel verdachten dan wel veroordeelden worden op de korrel genomen. Hun beeltenis zal op de website van Europol worden gepubliceerd en onder meer via sociale media onder de aandacht van het publiek worden gebracht.
"Het gebeurt nu, elke twee minuten", zo luidt de campagneslogan. Volgens Europol wordt er in de EU elke twee minuten een zedenmisdrijf bij de politie gemeld. Iedereen kan slachtoffer worden, maar vrouwen en kinderen lopen het grootste risico.
Europol roept het publiek op informatie over de gezochte misdadigers te leveren. Dat kan anoniem, via de website eumostwanted.eu. De informatie wordt doorgespeeld aan de politiekorpsen die specifieke zaken in onderzoek hebben.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse acteur en televisiemaker Borger Breeveld is op 82-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt aan Surinaamse media. Hij was vooral bekend van zijn rol in de Surinaamse filmklassieker Wan Pipel, waarin hij in 1976 de hoofdrol vertolkte.
15 minuten geledenOOSTRUM (ANP) - De brandweer is "zeker nog de hele week" bezig met het nablussen van de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray. Dat meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. In het gebied zijn smeulende plekken die nauwlettend in de gaten worden gehouden. De brandweer grijpt in als er toch weer nieuwe brandhaarden ontstaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stichting RITA Community heeft tijdens de WorldPride meer dan 520 meldingen gekregen van discriminatie. Afgelopen weekend waren dat er 74. Dit zijn de aantallen tot maandagochtend. Er komen nog steeds meldingen binnen, zegt Jerrald Justin, bedenker en medeoprichter van RITA.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie zoekt deze week in de Ringvaartplas in Rotterdam-Prinsenland verder naar een wapen waarmee in 2014 ggz-directeur Rob Zweekhorst zou zijn doodgeschoten. De zoekactie gebeurt door het Landelijk Team Onderwaterzoekingen en de Zeehavenpolitie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar de diefstal uit graven van een begraafplaats in Den Haag heeft het Openbaar Ministerie nog twee verdachten op het oog. Zij worden verdacht van witwassen, bevestigt een woordvoerster van het OM maandag een bericht van Omroep West.
6 uur geledenVENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden maandagochtend weer treinen. Dat blijkt uit de reisplanner en reisinformatie van Arriva. Het treinverkeer op het traject lag sinds donderdag opnieuw stil vanwege de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray.
9 uur geledenWIJCHEN (ANP) - In het Gelderse Wijchen, bij Nijmegen, woedt aan de Geitweg een natuurbrand. Dat meldt de veiligheidsregio. In de omgeving van Wijchen waren op zondag al meer natuurbranden.
1 dag geleden