Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europol: mensenhandel Europa nog meedogenlozer door coronacrisis

Europol: mensenhandel Europa nog meedogenlozer door coronacrisis

DEN HAAG (ANP) - Door de coronacrisis wordt de mensenhandel en migrantensmokkel in Europa nog meedogenlozer en clandestiener, stelt de Europese politieorganisatie Europol in Den Haag. Alle grenscontroles en reisbeperkingen dwingen criminelen tot nieuwe manieren om geld te verdienen aan illegale en andere niet-officiële migranten die Europa binnen willen of hier van het ene naar het andere land willen reizen. Europol spreekt over levensbedreigende criminele activiteiten.

Door de coronamaatregelen verschuiven smokkelaars hun transportroutes van de lucht naar transport over land en water. Zo worden steeds vaker kleine boten gebruikt om grensrivieren over te steken. Ook worden migranten verborgen in vrachtwagens en goederentreinen die nog steeds de grenzen mogen passeren.

Daarnaast groeit het gevaar van seksuele uitbuiting in landen waar legale prostitutie nu aan banden ligt. De reisbeperkingen bemoeilijken ook de komst van seizoensarbeiders voor de landbouw. Daardoor kan de vraag naar illegale migranten in Europa stijgen.

Europol, de onderzoeks- en samenwerkingsorganisatie van politiediensten in de Europese Unie, waarschuwde onlangs al voor andere gevolgen van de coronapandemie en de lockdownmaatregelen. Volgens de instantie floreren cybercriminaliteit, fraude en vermogensdelicten in georganiseerd verband. Europol hamert op het delen van informatie tussen de lidstaten, om "deze dreiging het hoofd te bieden."

Meer uit Buitenland

Verliezer Roemeense verkiezingen spreekt van Franse inmenging

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense rechts-radicale kandidaat George Simion heeft het constitutionele hof gevraagd om de uitslag van de door hem verloren presidentsverkiezingen te schrappen. Volgens Simion is er bewijs van buitenlandse inmenging door Frankrijk en Moldavië en zou de hele stembusgang daarom over moeten. Hij specificeert niet om welk bewijs het gaat.

21 minuten geleden
Musk wil veel minder uitgeven aan politieke campagnes

DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse techmiljardair Elon Musk is van plan om in de toekomst "veel minder" geld uit te geven aan politieke campagnes. Vorig jaar investeerde hij nog honderden miljoenen in de verkiezingscampagne van Donald Trump, maar hij ziet op dit moment "geen reden" om daarmee door te gaan.

2 uur geleden
VK schort onderhandelingen over handelsdeal met Israël op om Gaza

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stopt voorlopig met onderhandelingen over een handelsakkoord met Israël en ontbiedt de ambassadeur. De regering is boos over de intensere militaire aanvallen en het tegenhouden van hulpgoederen in Gaza, zei minister David Lammy van Buitenlandse Zaken in het parlement.

2 uur geleden
EU-lidstaten mogen van Commissie asielzoekers sneller terugsturen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt het makkelijker voor EU-lidstaten om asielzoekers zonder asielprocedure direct terug te sturen naar een land dat als veilig wordt beschouwd, zo blijkt uit een voorstel van de Commissie. Als een asielzoeker bescherming kan krijgen in een veilig derde land, dan mogen lidstaten een aanvraag direct niet-ontvankelijk verklaren, zo staat in het dinsdag gepresenteerde voorstel.

2 uur geleden
Pakistan en India trekken troepen terug na recent conflict

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan en India hebben een overeenkomst gesloten over hun troepen aan de grens, melden Pakistaanse inlichtingenbronnen. De militairen die tijdens het recente conflict tussen de landen waren ingezet, keren terug naar hun posities in vredestijd.

3 uur geleden
NAVO vestigt luchtmachthoofdkwartier in noorden Noorwegen

OSLO (ANP) - De NAVO krijgt een nieuw commandocentrum voor luchtoperaties in het Noord-Noorse Bodø. Het hoge noorden wordt belangrijker voor het westerse militaire bondgenootschap nu Rusland zich daar versterkt.

3 uur geleden
EU akkoord met 17e sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben dinsdag ingestemd met het zeventiende sanctiepakket tegen Rusland. "Deze sanctieronde tegen Rusland is de meest verstrekkende sinds het begin van de oorlog", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Er is brede steun in de EU om een achttiende sanctiepakket voor te bereiden, voor het geval Moskou vredesbesprekingen blijft weigeren.

3 uur geleden