Europol meldt aanhouding belangrijke gijzelsoftware-verdachte
DEN HAAG (ANP) - Europol zegt dat in Oekraïne verdachten zijn opgepakt die verantwoordelijk worden gehouden voor wereldwijde aanvallen met gijzelsoftware. Die hebben geleid tot honderden miljoenen euro's aan schade, meldt het Europese samenwerkingsverband van de politiediensten.
De verdachten maakten deel uit van een netwerk dat aanvallen met gijzelsoftware zou hebben uitgevoerd op organisaties in 71 landen, zegt Europol. Ze hadden het naar verluidt vooral voorzien op grote bedrijven. Gijzelsoftware maakt bestanden op besmette computers ontoegankelijk tot losgeld wordt betaald.
Europol zegt dat op 21 november invallen zijn gedaan in dertig panden in Oekraïne. Daarbij zou een 32-jarig sleutelfiguur binnen het netwerk zijn opgepakt, evenals vier van zijn "meest actieve" handlangers. De Oekraïense autoriteiten kregen steun van collega's uit Europese landen en de Verenigde Staten.
In beslag genomen gegevens zouden zijn doorgestuurd naar Nederland, om daar meteen geanalyseerd te worden. Het hoofdkantoor van Europol staat in Den Haag.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.
41 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.
52 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.
1 uur geledenDUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich pessimistisch uitgelaten over de relatie tussen zijn land en het Verenigd Koninkrijk. "Het is erg triest om te zien dat de relatie duidelijk niet meer is wat het was", zei hij tegen de Britse krant The Sun. De centrumlinkse Britse premier Keir Starmer kreeg van Trump het verwijt "niet behulpzaam" te zijn geweest.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben overheidspersoneel zonder kritieke functie opdracht gegeven Qatar en Koeweit te verlaten. Eerder waren er al berichten dat medewerkers in Bahrein, Irak en Jordanië moesten vertrekken.
2 uur geleden