Europol identificeert gevaarlijkste bendes in Europa
DEN HAAG (ANP) - De Europese politieorganisatie Europol heeft naar eigen zeggen de gevaarlijkste criminele netwerken in Europa in kaart gebracht. Er zijn er 821 geïdentificeerd in de EU en zeventien "partnerlanden" van Europol. Het gaat in totaal om minstens 25.000 criminelen die "in staat zijn aanzienlijke schade te berokkenen aan de openbare veiligheid, de rechtstaat en de economie". De bendes zijn internationaal en wassen geld wit in de legale economie.
De voornaamste activiteit is drugscriminaliteit, waar zeker de helft zich mee bezighoudt. Daarnaast zijn er bendes die zich toeleggen op de misdaad gericht tegen eigendommen, fraude en ook de mensensmokkel neemt een belangrijke plaats in het criminele circuit in.
Ruim een derde van de netwerken wast de criminele winst wit met behulp van onroerend goed. Verder wordt veel geld witgewassen met behulp van ondernemingen waar veel cash in omgaat, luxe goederen en cryptocurrency. Volgens Europol probeert vrijwel niemand in de georganiseerde misdaad de criminele winsten niet via de legale economie te verbergen of wit te wassen.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.
7 minuten geledenBEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.
44 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
11 uur geleden