Europol identificeert gevaarlijkste bendes in Europa
DEN HAAG (ANP) - De Europese politieorganisatie Europol heeft naar eigen zeggen de gevaarlijkste criminele netwerken in Europa in kaart gebracht. Er zijn er 821 geïdentificeerd in de EU en zeventien "partnerlanden" van Europol. Het gaat in totaal om minstens 25.000 criminelen die "in staat zijn aanzienlijke schade te berokkenen aan de openbare veiligheid, de rechtstaat en de economie". De bendes zijn internationaal en wassen geld wit in de legale economie.
De voornaamste activiteit is drugscriminaliteit, waar zeker de helft zich mee bezighoudt. Daarnaast zijn er bendes die zich toeleggen op de misdaad gericht tegen eigendommen, fraude en ook de mensensmokkel neemt een belangrijke plaats in het criminele circuit in.
Ruim een derde van de netwerken wast de criminele winst wit met behulp van onroerend goed. Verder wordt veel geld witgewassen met behulp van ondernemingen waar veel cash in omgaat, luxe goederen en cryptocurrency. Volgens Europol probeert vrijwel niemand in de georganiseerde misdaad de criminele winsten niet via de legale economie te verbergen of wit te wassen.
Meer uit Buitenland
VAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR/AFP) - De G7-landen hebben opgeroepen tot een onmiddellijk einde aan de aanvallen op burgers en civiele infrastructuur in het Midden-Oosten. De buitenlandministers van die club grote industrielanden waren donderdag en vrijdag bijeen nabij Parijs, om te spreken over belangrijke mondiale thema's.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft Pavel Talankin, de maker van de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin, aangemerkt als buitenlandse agent. Moskou gebruikt dat label om kritische individuen en organisaties aan te pakken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft ondanks wekenlange bombardementen door de VS en Israël mogelijk nog veel raketten over. Ingewijden zeggen tegen persbureau Reuters dat de Verenigde Staten alleen met zekerheid kunnen zeggen dat ongeveer een derde van de Iraanse projectielen is vernietigd.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas moet volgens een in onderhandelingen voorgelegd plan van de internationale Raad voor Vrede in acht maanden tijd volledig ontwapenen en de infrastructuur van tunnels in de Gazastrook moet in die tijd vernietigd worden. Aangenomen wordt dat Hamas wapens in tunnels heeft opgeslagen. Israël eist de ontwapening van Hamas voor het troepen uit de strook terugtrekt.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft berichten weersproken dat president Vladimir Poetin puissant rijke zakenlieden om financiële steun heeft gevraagd. Poetin sprak donderdag met een reeks zakenlieden en volgens de Kremlinwoordvoerder was er een die uit eigen beweging de Russische staat een grote som aanbood. Hij vermeldde niet de naam van de donateur. Poetin heeft de bijdrage verwelkomd.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël dreigt de bombardementen in Iran verder op te voeren. Minister van Defensie Israel Katz zegt volgens nieuwssite Times of Israel dat het Iraanse regime geen gehoor geeft aan oproepen om raketaanvallen richting Israëlische burgers te staken.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt drie schepen te hebben weggestuurd die door de Straat van Hormuz wilden varen. Het gaat volgens een verklaring om containerschepen die wilden doorvaren na "de leugens van de corrupte Amerikaanse president die beweerde dat de Straat van Hormuz open was".
6 uur geleden