Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europol: corona heeft matchfixing in voetbal in de hand gewerkt

Europol: corona heeft matchfixing in voetbal in de hand gewerkt

DEN HAAG (ANP) - De coronacrisis heeft voetbalclubs kwetsbaarder gemaakt voor criminelen die uitslagen van wedstrijden willen beïnvloeden. Dat heeft een hoge functionaris van de Europese politieorganisatie Europol gezegd tijdens een conferentie over matchfixing in Den Haag.

"De georganiseerde misdaad begreep al snel dat veel voetbalclubs het financieel zwaar hadden als gevolg van Covid-19", aldus Burkhard Mühl, hoofd van de afdeling financiële en economische criminaliteit van Europol. Waar minder geld beschikbaar was voor spelers, trainers en andere betrokkenen, nam het risico toe dat zij zich lieten verleiden tot matchfixing. Volgens Mühl is sprake van een toename van het aantal "verdachte uitslagen".

Op initiatief van Europol en de UEFA waren dinsdag vertegenwoordigers van voetbalbonden, politie en justitie uit 49 landen bijeen in Den Haag om over het probleem te spreken en te kijken naar nieuwe vormen van samenwerking. Het was volgens de twee organisaties de eerste bijeenkomst op deze schaal over dit onderwerp.

De UEFA noemt de conferentie een belangrijke stap in de strijd tegen matchfixing. De bond spreekt van "een sterk signaal dat beide organisaties hier zijn om hun krachten te bundelen en hun uiterste best te doen om dit fenomeen zo klein mogelijk te maken".

Meer uit Sport

IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

1 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

2 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

3 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

4 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

9 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

1 dag geleden