Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europol bezorgd over wapenleveranties aan Oekraïne

Europol bezorgd over wapenleveranties aan Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - De Europese politiesamenwerkingsorganisatie Europol is bezorgd dat wapens die aan Oekraïne worden geleverd, op den duur in verkeerde handen vallen, zoals dertig jaar terug na de oorlogen op de Balkan. Criminele bendes gebruiken nu nog steeds wapens die destijds in de oorlog werden gebruikt, zegt Europol-chef Catherine De Bolle in gesprek met Die Welt am Sonntag.

Europol gaat een speciale internationale eenheid opzetten die een strategie moet ontwikkelen tegen de verspreiding van de oorlogswapens, want "ooit is de oorlog voorbij". Er moet ook gekeken worden naar verdachte bewegingen van terroristen of extremisten tussen Oekraïne en de Europese Unie. De situatie is nu volgens De Bolle erg veranderlijk en onoverzichtelijk.

Meer uit Buitenland

Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

8 minuten geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

57 minuten geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

1 uur geleden
Trump beklemtoont dat VS in gesprek zijn met Iran

WASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.

1 uur geleden
Bolsonaro mag rest van straf onder huisarrest uitzitten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.

2 uur geleden
Media: VS sturen 3000 militairen extra naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.

3 uur geleden
Iraanse raket zou boven Libanon zijn onderschept

BEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.

4 uur geleden