Europese winkels verkochten in januari iets meer
LUXEMBURG (ANP) - Europese winkels hebben in januari iets meer verkocht dat een maand eerder. Vooral eten, drinken en tabak vonden meer aftrek bij consumenten, terwijl er juist minder brandstof voor voertuigen werd verkocht. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat.
Het aantal verkochte producten door de Europese detailhandel steeg met 0,3 procent. Dat geldt volgens Eurostat voor zowel de Europese Unie als de eurozone, de landen waarmee met de euro wordt betaald. In december was daar juist nog sprake van een daling van respectievelijk 1,6 procent en 1,7 procent.
De sterkste stijging was te zien in Nederland, waar de verkoop met 4,9 procent toenam ten opzichte van december. Ons land wordt gevolgd door Luxemburg (plus 4,6 procent) en Slovenië (plus 4,1 procent). In Oostenrijk ging het aantal verkochte producten het sterkst achteruit, met 9,8 procent.
Economen van ING geven aan dat een opleving na december te verwachten was, maar dat de stijging van 0,3 procent op maandbasis "zwak" is. Daardoor zal verdere groei gedurende het eerste kwartaal "een uitdaging" zijn. Wel lijkt de inflatiepiek achter de rug, hetgeen positief is voor de consument, aldus ING. Maar omdat de koopkracht nog altijd onder druk staat, "lijkt het er niet op dat er veel vaart zit in een snelle opleving in 2023".
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet zag in het eerste kwartaal de omzet en winst stijgen. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt.
50 minuten geledenMENLO PARK (ANP) - Socialmediaconcern Meta verwacht dit jaar nog meer geld kwijt te zijn aan de bouw van datacenters voor AI dan eerder geraamd. Het bedrijf achter Facebook en Instagram doet volop mee in de wedloop om de meest geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie te ontwikkelen. De halfgeleiders die al het rekenwerk moeten doen, zijn echter in prijs gestegen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers zagen de prijs van olie fors omhooggaan doordat er nog geen zicht is op een heropening van de Straat van Hormuz. Een vat Brentolie bereikte de hoogste prijs sinds juni 2022.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, heeft aangekondigd in het bestuur van de Amerikaanse centrale bank te blijven als zijn termijn als preses afloopt. Hij neemt die ongebruikelijke beslissing nadat de Amerikaanse president Donald Trump herhaaldelijk heeft geprobeerd de Fed onder druk te zetten om de rentes te verlagen. In een toelichting op het nieuwste rentebesluit benadrukte Powell hoe belangrijk het is dat de Fed onafhankelijk van de regering het rentebeleid bepaalt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische inflatiecijfer over de maand april is woensdag met uren vertraging gepubliceerd vanwege onenigheid. De indexcommissie van het Belgische statistiekbureau Statbel kon het niet eens worden waarna de minister van Economie eraan te pas moest komen. Het gemiddelde prijspeil liep in april op naar 4 procent. De inflatie was een maand eerder nog gestegen tot 1,65 procent. Dat de inflatie verder oploopt is een gevolg van hogere energieprijzen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Vorig jaar kwam de Federal Reserve nog met drie renteverlagingen op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Opvallend is dat vier van de twaalf beleidsmakers het niet eens waren met het rentebesluit.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten van en naar Dubai uit tot en met 22 juni, maakte de luchtvaartmaatschappij woensdag bekend. Eerder was dit 14 juni.
4 uur geleden