Europese winkels verkochten in januari iets meer
LUXEMBURG (ANP) - Europese winkels hebben in januari iets meer verkocht dat een maand eerder. Vooral eten, drinken en tabak vonden meer aftrek bij consumenten, terwijl er juist minder brandstof voor voertuigen werd verkocht. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat.
Het aantal verkochte producten door de Europese detailhandel steeg met 0,3 procent. Dat geldt volgens Eurostat voor zowel de Europese Unie als de eurozone, de landen waarmee met de euro wordt betaald. In december was daar juist nog sprake van een daling van respectievelijk 1,6 procent en 1,7 procent.
De sterkste stijging was te zien in Nederland, waar de verkoop met 4,9 procent toenam ten opzichte van december. Ons land wordt gevolgd door Luxemburg (plus 4,6 procent) en Slovenië (plus 4,1 procent). In Oostenrijk ging het aantal verkochte producten het sterkst achteruit, met 9,8 procent.
Economen van ING geven aan dat een opleving na december te verwachten was, maar dat de stijging van 0,3 procent op maandbasis "zwak" is. Daardoor zal verdere groei gedurende het eerste kwartaal "een uitdaging" zijn. Wel lijkt de inflatiepiek achter de rug, hetgeen positief is voor de consument, aldus ING. Maar omdat de koopkracht nog altijd onder druk staat, "lijkt het er niet op dat er veel vaart zit in een snelle opleving in 2023".
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
3 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
6 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
7 uur geleden