Europese waterstofbedrijven protesteren tegen Chinese subsidies
BRUSSEL (ANP) - Grote Europese waterstofbedrijven willen dat zij op het eigen continent vaker de voorkeur krijgen boven flink gesubsidieerde Chinese ondernemingen. Twintig fabrikanten waaronder het Duitse Siemens Energy vinden dat er sprake is van een oneerlijk speelveld, schrijven zij in een brief aan Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
"Het Europese marktleiderschap wordt acuut bedreigd. De tijd is rijp voor een herziening van het Europese handels-, concurrentie- en industriebeleid", staat in de brief, die in handen is van de Britse zakenkrant Financial Times.
Met het subsidiƫren van ondernemingen van eigen bodem probeert China ook in andere sectoren Europese bedrijven weg te concurreren. In ieder geval op het gebied van elektrische auto's vindt Brussel dat oneerlijke concurrentie, zo werd vorige maand duidelijk. Als er aan die praktijk niets verandert, komen er vanaf 4 juli Europese heffingen van tussen de 17 en 38 procent op Chinese automerken.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
4 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
6 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
7 uur geleden